Kulis Haberi: Gelecek, Deva ve Saadet Partisi Birleşiyor Mu?

AK Parti'den ayrıldıktan sonra beraber parti kurmaları beklenen Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ayrı parti kurarak yollarına devam etme kararı almıştı. Ancak ortaya atılan son dakika iddiası ile Deva Partisi ve Gelecek Partisi'nin birleşeceği, hatta yüzde 5 seçim barajı kararı alınırsa bu koalisyona Saadet Partisi'nin de katılacağı iddia edildi.

GÜNDEM 22.06.2021 - 16:07 22.06.2021 - 16:07

Türkiye'de erken seçim tartışmaları tüm hızı ile devam ederken siyasi partilerde de seçim çalışmaları hızlandı. Konu hakkında gündeme bomba gibi düşen bir iddia da Milliyet Gazetesi Yazarı Zafer Şahin tarafından ortaya atıldı. Ankara kulislerinde konuşulanları köşesine taşıyan Şahin Deva Partisi ile Gelecek Partisi'nin sinerji yaratmak adına birleşme kararı aldığını iddia etti. 

DEVA GELECEK PARTİSİ KURULACAK, LİDER BABACAN OLACAK! 

Şahin iki partinin tüzük çalışmalarına başladıklarını iddia ederek Deva Partisi ile Gelecek Partisi'nin Deva Gelecek adı ile birleşeceğini iddia ederek partinin liderinin ise Ali Babacan olacağını söyledi. Saadet lideri Temel Karamollaoğlu'nun "Abdullah Gül, Babacan ve Davutoğlu'nun AK Parti tabanında en az yüzde 20-30'luk bir çözülmeyi sağlayacağını düşünüyorduk ama olmadı" sözleri sonrası bu bilginin daha da önem kazandığını belirten Şahin yüzde 5 seçim barajı düzenlemesi yapılırsa bu durumda Saadet Partisi'nin de bu oluşuma dahil olacağını söyledi. 

Son anket sonuçlarına göre 3 partinin birleşmesi durumunda dahi AK Parti'nin oy oranları üzerinde büyük bir etkisi olmayacağı görüşü ağırlık kazanırken AK Parti tabanında da bu partiye geçiş olmayacağı savunuldu. Yine kulislerde 3 parti başkanının da liderlik arzusuu olduğu, bu nedenle birleşme konusunda yeni parti başkanı ismi konusunda anlaşmazlık yaşanabileceği, Ali Bababacan üzerinde uzlaşma yaşansa dahi uzun vadede sorunlar yaşanabileceği iddia edildi.a

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@