Kulislerde Ekrem İmamoğlu'nun Adaylık Yürüyüşünü Başlattığı Konuşuluyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Rize'ye düzenlediği ziyaret, kulislerde adaylık iddialarının gündeme gelmesine neden oldu.

Gündem 06.05.2022 - 12:42 06.05.2022 - 12:42 Gülşah Konuk Akın

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için ismi öne çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekram İmamoğlu, Karadeniz ziyaretiyle de gündem oldu. Rize'de yaptığı ziyaretin miting gibi olması nedeniyle kulislerde hareketlilik başladı ve İmamoğlu'nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile 6'lı masaya aday gösterilmesi için gönderme yaptığı konuşuluyor.

Gazeteci Abdulkadir Selvi, CNN Türk'te yayınlanan Gece Görüşü programında İmamoğlu'nun Karadeniz gezisini değerlendirdi. Selvi, Karadeniz gezisi ile adaylık yürüyüşünün başladığını iddia etti ve geziye katılan gazetecilerin de İmamoğlu'nun cumhurbaşkanlığı adayı olmak istediği yönünde değerlendirmeler yaptığını söyledi. Selvi açıklamasında: "Şu anda İmamoğlu, Karadeniz gezisiyle adaylık yürüyüşünü başlatmış durumda. 6'lı masadaki liderlere mesaj gönderiyor ve diyor ki 'Beni denklem dışına atamazsınız. Beni aday gösterin, halk bunu istiyor' Bu çok net bir mesaj. Biz geçmişte de parti kuran ya da aday olan isimlerin böyle çıkışlarına tanık olduk." ifadelerini kullandı.

imamoğlu-kılıçdaroğlu-cumhurbaşkanlığı-adaylığı

İSTANBUL'UN SORUNLARINA ODAKLAN

Karadeniz ziyareti yapılmadan evvel Ekrem İmamoğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun görüştüğünü söyleyen Selvi, bu görüşmeden çok memnun ayrılmadıklarını, 6 ay önce yapılan görüşmede de Kılıçdaroğlu'nun İmamoğlu'na İstanbul'un sorunlarına odaklanıp aday olmayacağını açıklamasını söylediğini hatırlattı. Gezilere ve gazeteci yorumlarına bakıldığında İmamoğlu'nun açıklamalarının İstanbul gündemi ile alakalı olmadığını, cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin tüm soruları içtenlikle yanıtladığını söyleyen Selvi, İmamoğlu'nun net bir çıkış yaptığını ifade etti.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@