Kulislerde Kılıçdaroğlu'nun Adaylığını İlan Ettiği İddiası Konuşuluyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında yaptığı konuşma nedeniyle adaylığını açıkladığı iddiaları gündeme geldi.

Gündem 27.04.2022 - 11:39 27.04.2022 - 11:39 Gülşah Konuk Akın

CHP'nin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusu gündemdeki yerini koruyor. Bu iddialar gündemde yer almaya devam ederken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşma adaylık haberlerine ve iddialarına yeni bir boyut kazandırdı. Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında yaptığı sert çıkış, parti kurmayları tarafından cumhurbaşkanlığı adaylığını ilan ettiği yönünde yorumlandı.

KENDİ YOL YÜRÜYÜŞÜMÜ HERKESE DUYURUYORUM
Cumhuriyet gazetesinin haberine göre; parti kurmayları Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını, Gezi davasında alınan kararların bardağı taşıran son damla olduğu, iktidarın herkese sopa gösterdiği, Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasında 'Gösterdiğiniz sopadan başını eğecek kimse yok, biz dimdik başımızla yolumuza devam edeceğiz, bununla ilgili bugünden itibaren kendi yol yürüyüşümü herkese duyuruyorum' mesajı olduğu yönünde yorumladı.

kılıçdaroğlu-2

CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI İDDİALARI
Kurmaylar, Kılıçdaroğlu'nun mesajının sadece iktidara yönelik değil siyasiler ile sivil toplum kuruluşlarına da yönelik olduğunu, zulmedenler kadar zulme sessiz kalanlar da pay sahibidir diyerek Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı yarışı için yola çıktığını kesinleştirdiğini iddia ettiler. Mesajda hem adaylık sinyali hem de düzeni değiştirmeye yönelik açıklamalar olduğu söylendi.

ittifak-1

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması ile bir yola çıktığını, dava arkadaşlarının da artık bir karar vermesi gerektiğini söylemesinin sadece cumhurbaşkanı adayı olmakla alakalı olmadığı, sistemin de değiştirilmesine yönelik olduğu değerlendirildi.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, 6'lı masadaki liderlere gönderme yapıp yapmadığı da merak edildi. Parti kurmayları, ittifakın kararlı bir şekilde yoluna devam etmesine karar verildiğini söyledi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@