Kur Arttı, Demir Fiyatları Çıldırdı! İnşaat Demiri Ton Fiyatı 10 Bin TL Oldu

Dolar kurunda yaşanan yükseliş inşaat sektörünü de olumsuz etkiledi. Daha önce de müteahhitlerin iş bırakma eylemi yapmasına neden olan çimento fiyatları ve inşaat demiri satış fiyatları rekora koştu!

Emlak Haberleri 23.11.2021 - 16:17 23.11.2021 - 16:17 Gülcan Özer

İnşaat maliyet endeksinde yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken dolar kurunun 13 TL seviyesini görmesinin ardından gözler demir fiyatlarına çevrildi. İnşaat demiri fiyatları ne yazık ki yükselişini tüm hızı ile devam ettirirken 10 Bin TL seviyesinin görülmesi büyük yankı uyandırdı. 

Hatırlanacağı üzere müteahhitler inşaat sektöründe yaşanan fiyat artışları nedeniyle iş bırakma eylemi gerçekleştirmiş, İMKON üyesi olan şantiyelerde Türkiye genelinde 15 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirilmişti. Özellikle de çimento fiyatlarına yapılan zamlar büyük tepki çekmiş, müteahhitler bu zamların maliyet artışı ile savunulamayacağını iddia etmişti. 

8'LİK İNŞAAT DEMİRİ SATIŞ FİYATI ANKARA PİYASASINDA 10 BİN TL OLDU! 

Dolar kurunda yaşanan baş döndürücü yükselişin ardından ne yazık ki inşaat sektöründe beklenen dalgalanma başladı. Şantiyelerde kullanılan çok sayıda üründe dolarak endeksli fiyat belirlenirken dolar kurundaki yükseliş kendisini ilk olarak demir fiyatlarında gösterdi. Demirin ton fiyatı Ankara'da 10 bin TL bandına ulaştı. 

inşaat demiri ton fiyatları listesi

Ankara'da 8'lik inşaat demiri satış fiyatı 10 bin TL olurken 10'luk inşaat demiri satış fiyatı 10 bin TL ve 12'lik inşaat demiri satış fiyatı da 9 bin 800 TL oldu. İstanbul'da 8'lik inşaat demiri satış fiyatı 10.000 Lira sınırını aşarak 10 bin 180 TL olurken, İstanbul 10'luk inşaat demiri satış fiyatı 10 bin 120 TL ve 12'lik inşaat demiri satış fiyatı ise 10 bin 60 TL olarak duyuruldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@