Kur Ateşi Yükseliyor! Elinde Dolar Tutanları Sevindiren Rakam

Elinde dolar tutup satmayanlar dolar kurunun TL karşısında daha da yukarı gideceğini tahmin ediyorlar. Ünlü stratejist dolar kurunun geleceğine dair değerlendirmelerde bulundu.

Finans 29.09.2021 - 15:08 29.09.2021 - 15:08 Mustafa KARAGÖZ

Dolar kuruna dair yaşanan gelişmeler, vatandaşların elinde dolar tutmasına neden oldu. TL'nin değer kaybı yaşadığı ve uzmanlara göre yaşamaya devam edeceği bu dönemde dolar kuru daha çok yükselecek. Dolar kurunun önümüzdeki süreçte izleyeceği yol haritasına dair son açıklama Stratejist Devrim Akyıl'dan geldi. 

DOLAR KURU İÇİN 9.30 TL ANALİZİ

Dolar kurunun bulunduğu konum, ekonomik, yurtiçi ve yurtdışı gelişmeleri ile gelebileceği noktaya dair Stratejist Devrim Akyıl görüşlerini kamuoyu ile paylaştı. 

İntegral Forex TV yayınına katılan ünlü stratejist ilk olarak Merkez Bankası'nın 100 baz puanlık faiz indirimi kararını ele aldı. Bunun dışında dolar TL grafiğinde direnç noktalarını açıklayan Akyıl, 8.93 TL bandı ile 9.30 TL seviyelerini hedef gösterdi. Dolar TL analizinde Akyıl, kısa vadeli beklentilerde ilk hedefin 8.93 TL seviyesi olduğunu söyledi. Bu seviyeye kadar olan noktayı soluklanma olarak nitelendiren Akyıl 8.93 TL bandının kırılması durumunda 9.30 TL seviyesine hareketin başlayabileceğini söyledi. 

İşte O Açıklama

“Kısa vadede bir 8,93’te bir direncimiz var. Şu anda bu soluklanma sonrası orayı kırarsa bence kırarız, 9,30’a doğru yakın zamanda bir hareket içerecek ama bunların hepsi teknik olarak 8,70 bölgesinin üzerinde kaldığımız sürece geçerli. Aşağısında yeni bir oyalanma döngüsüne girebiliriz."

Faiz İndirimleri Devam Eder

Devrim Akyıl konuşmasının devamında ise global faiz oranlarında bir yükselme yaşanabileceğini söyledi. Türkiye'nin ise tam tersi yönde yola çıktığını ifade eden Akyıl bu durumun bazı sonuçları olabileceğini söyledi. İlk bedel olarak Dolar TL değişiminin yukarı yönlü hareketini gösteren Akyıl bunun devamı gelir, dedi.  

Akyıl konuşmasının bir bölümünde ise faiz indirimlerinin devamının geleceğinin beklendiğini bu durumunda dövizde yükselmeye neden olacağını söyledi. 

EDİTÖR NOTU: Dolar kuruna dair değerlendirmeler, yorumlar haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@