Kur Bahane, Zam Şahane! Dövizi Bahane Eden Fırsatçılar Vatandaşın Ekmeğine Kan Doğruyor

Döviz kurunda yaşanan yükselişi bahane eden fırsatçıların yeni zam oyunu ortaya çıktı. Kurda yaşanan yükselişi ranta çevirmek isteyen fırsatçıların ucuza aldıkları ürünlere yaptıkları fahiş zamlar!

Gündem 08.12.2021 - 08:59 08.12.2021 - 08:59 Gülcan Özer

Ekonomide yaşanan dalgalanma her geçen gün hayat pahalılılığını arttırırken ne yazık ki yaşanan bu süreci fırsata çevirmenin peşinde olan fırsatçılar zam yağmuru başlattı. Döviz kurlarında yaşanan yükselişi fırsata çevirmenin peşine düşen bazı işletmelerin yapmış oldukları haksız zamlar ortaya çıktı. 

Fırsatçılar yaşanan süreci kendi lehlerine fırsata çevirmenin peşine düşerken ucuza alınan malların dahi yüzde 100 zam yapılarak piyasaya sürüldüğü ortaya çıktı. Yapılan haksız zamlar vatandaşların büyük tepkisini çekti. 

UCUZA ALDIKLARI MALLARA BİLE YÜZDE 100 ZAM YAPMIŞLAR! 

Pek çok işletmenin ellerinde stoklu olan ve düşük fiyata alınan ürünlere yüzde 100 zam yaptıkları ortaya çıktı. Sabah Gazetesi'ne açıklama yapan bir marketçi , "Markete giriş fiyatı 7 lira oldu. Benim bunu almam için sermayeden 1 lira yatırım yapmam gerekir. Bu nedenle çoğu işletme gelecek aylarda daha yüksek fiyata ürün alıp rafa koyacağını düşünüp şimdiden maliyetlerin iki-üç kat daha fazla zam yapmak zorunda kalıyor" diyerek herkesin maliyeti bir öncekinin üzerine yıktığını söyledi. 

Herkesin elindeki ürüne döviz muamelesi yaptığı belirtilirken çarşı pazarda fiyatı en çok yükselen ürünler kahve, çay, peynir ve süt ürünleri olarak öne çıktı. Yine sıvıyağ fiyatları ve un ve toz şeker fiyatları da piyasada en çok zamlanan ürünler arasında yer aldı. Pek çok ürünün düşük fiyatlı girişine rağmen yüzde 100 zamlanmasına vatandaş tepki gösterirken restoranlarda da fiyatlar yükselişini sürdürüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@