Kur Çıkarken Zam Yarışına Giren Marketler İndirim Yaptı Mı? BİM, Şok, A101 Ayçiçek Yağı Fiyatları Kaç TL Oldu?

Marketlerde fiyat indirimi beklentisi oluşurken bu fiyat indirimlerinin gerçekleşip gerçekleşmediği merak ediliyor. Marketler indirim yaptı mı, market market ayçiçek yağı fiyatları...

Finans 22.12.2021 - 21:53 22.12.2021 - 21:53 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de döviz kurlarında meydana gelen artışları gerekçe gösteren marketler zam üstüne zam yapmışlardı. şimdi döviz kurlarında düşüşlerin ardından indirim beklentisi oluştu. BİM, Şok, A101 gibi zincir marketler fiyat değişikliklerine gittiler mi? marketlerde fiyatlar düşecek mi? Ayçiçek yağı, süt, tereyağı ve yumurta fiyatları düştü mü?

MARKETLERDE FİYATLAR DÜŞTÜ MÜ?

Döviz kurlarındaki yükselişler vatandaşların büyük bir geçim sıkıntısı içerisine girmesine neden oldu. Marketlerde fiyatlar el yakmaya başlarken her gün fiyat etiketlerini değiştiren marketler döviz kurlarında meydana yükselişlerin ardından büyük bir sessizliğe gömüldüler. Yüksek kur günlerinde belli başlı gıda ürünlerine zam yaparken birbirleri ile yarışa tutuşam BİM, ŞOK ve A101 gibi marketler şimdi ise herhangi bir fiyat indirimini henüz ürünlerine yansıtmadılar. 

10 GÜN İÇERİSİNDE FİYATLAR DÜŞECEK BEKLENTİSİ

Fiyatlara indirim yapılması gerektiğini söyleyen İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, "EPDK tarafından akaryakıt fiyatlarına yapılan zam durdurulmuştu. marketlerde de mutlaka fiyatlar aşağıya doğru çekilecektir. Otomobil fiyatlarında indirimleri görmeye başladık. Marketler de ürünlerine indirim yapacaklar. Ben indirimlerin hızlı ve etkili bir şekilde devreye gireceğini düşünüyorum. 10 günlük bir süreç içerisinde fiyatlara indirim yapılacağını göreceğiz." dedi.

MARKETLER FİYAT İNDİRİMLERİNE KARŞI ÖLÜM SESSİZLİĞİNDE

Marketler fiyat indirimleri beklentilerine henüz karşılık vermediler. Fiyatlar halen vatandaşın cebini yakacak seviyede uygulanmaya devam ediliyor. Market raflarında zamlı ürünleri alıp almamak konusunda kararsız kalan çok sayıda vatandaş büyük bir merakla fiyatların düşmesini bekliyorlar. Ancak fiyat indirimlerine ilişkin henüz bir işaret verilmiş değil. Zincir marketlerdeki yüksek fiyatların ne zaman son bulacağı ise henüz muallakta kalan bir konu olmaya devam ediyor.

MALİYE BAKANI FİYAT İNDİRİMLERİ UYARISI YAPTI

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati katıldığı bir canlı yayında fiyat indirimleri konusuna değinerek Maliye Bakanlığı'nın bu süreçte etkili olacağını ve fiyat indirimlerini denetleneceğini söyledi. Vatandaşlar ise yüksek bir indirim beklentisinde değiller. Dolar yükselirken kepçeyle zam yapan marketlerin dolar düşerken kaşıkla indirim yapacakları yorumları yapılmaya başlandı.

AYÇİÇEK YAĞI GÜNCEL FİYATLARI

Fiyat indirimleri beklenirken son dönemlerde fiyatı üzerine en çok spekülasyon yapılan ayçiçek yağı fiyatları merak ediliyor. BİM, ŞOK, A101 ayçiçek yağı fiyatları ne kadar oldu? Ayçiçek yağı fiyatları kaç TL? En ucuz ayçiçek yağı hangi markette satılıyor? Ayçiçek yağı fiyatları ucuzladı mı? İşte Merket market ayçiçek yağı fiyatları...

ŞOK AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI GÜNCEL LİSTE

-Evin 5 litre ayçiçek yağı: 119 TL
-Evin 2 litre ayçiçek yağı: 49,90 TL
-Evin 1 liştre ayçiçek yağı: 25,90 TL

A101 AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI GÜNCEL LİSTE

-Orkide 1 litre ayçiçek yağı: 42,90 TL
-Vera 1 litre ayçiçek yağı: 25,50 TL 
-Vera 2 litre ayçiçek yağı: 48,50 TL 
-Vera 5 litre ayçiçek yağı: 117 TL
-Orkide 5 litre ayçiçek yağı: 124,90 TL 
-Torku 2 litre ayçiçek yağı: 69,95 TL
-Yudum 4,5 litre ayçiçek yağı: 133,90 TL
-Yudum 1 litre ayçiçek yağı: 49,90 TL

BİM AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI GÜNCEL LİSTE

-Sole 1 litre ayçiçek yağı: 25,90 TL
-Sole 2 litre ayçiçek yağı: 49,90 TL 
-Sole 5 litre ayçiçek yağı: 119 TL

Gelişmelerden Haberdar Olun

@