Kura Çekilişi Ertelenen KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler Projesine Rekor Sayıda Başvuru!

KİPTAŞ'ın Tuzla Aydınlık Evler'de inşa edeceği 321 konut için rekor sayıda başvuru yapıldı. İstanbullu vatandaşlar projeye konut sayısının 498 katı kadar başvuru yaptı.

Kura Çekilişi Ertelenen KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler Projesine Rekor Sayıda Başvuru!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ'ın Aydınlık Evler projesine rekor sayıda başvuru geldi. Projenin kura çekilişi 13 Ocak 2022 tarihinde yapılacak.

KİPTAŞ Aydınlık Evler Projesine 160 Bin Başvvuru!

KİPTAŞ'ın İstanbul'da ki sosyal konut yatırımları dur durak demeden devam ediyor. Son olarak açıklanan KİTAŞ Aydınlık Evler projesi için geçtiğimiz günlerde başvuru süreci tamamlanmıştı.

İstanbul'lu vatandaşların ev sahibi olmasının yolunu açan KİPTAŞ projesi, Anadolu Yakası'nda yer alan Tuzla ilçesinde gerçekleşecek. KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler projesi kapsamında 321 adet konut inşa edilecek.

kiptaş tuzla-1

Başvuru süreci Aralık ayının sonunda tamamlanan KİPTAŞ Aydınlık Evler projesi için rekor sayıda başvuru yapıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği projede yer alan 321 konut için tam 160 bin başvuru yapıldı. Bu sayı inşa edilecek konut sayısının 498 katına denk geliyor.

Yatırım bedeli 170 milyon TL olan Aydınlık Evler projesinin kura çekilişi daha önce 5 Ocak 2022 olarak açıklanmıştı. Ancak KİPTAŞ, yeni bir duyuru yaparak kura çekilişinin 13 Ocak 2022 tarihine ertelendiğini açıkladı.

İstanbulluların yoğun ilgisiyle karşılaşan Tuzla Aydınlık Evler projesi kapsamında 210 adet 88 metrekare 2 oda 1 salon kaplı mutfak konut, 40 adet 79 metrekare 2 oda 1 salon açık mutfak konut, 71 adet ise 104 metrekare 3 oda 1 salon konut yer alıyor.

kiptaş tuzla2

21 blokluk Aydınlık Evler projesi kapsamında kura çekilişinde hak sahibi olan vatandaşlar, 3 bin 400 lira taksit ödeyerek ev sahibi olabilecek. 120 ay vade imkanı sunulan projede 321 konutun yanı sıra 21 dükkan ve 1 kreş de yer alıyor.

KİPTAŞ Aydınlık Evler Tuzla projesinde yüzde 40 engel oranı bulunan vatandaşlar ile şehit, gazi yakınları ve sağlık çalışanlarına da ayrıcalıklar tanınıyor.

SONRAKİ HABER