Kurban Bayramı Tatili 11 Gün Mü, Kaç Gün Olacak? Yeni Kabine Toplantısı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Ulusa Sesleniş Konuşması Ne Zaman, Hangi Gün Yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yaptığı açıklama ile Kurban Bayramı tatili için kabine toplantısı sonrası yapacağı ulusa sesleniş konuşmasını işaret etmişti. Kurban Bayramı tatili 11 gün mü? sorusuna yanıt verilecek olan kritik ulusa sesleniş konuşması ne zaman, bayram öncesi kabine toplantısı ne zaman, hangi tarihte yapılacak, Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta konuşacak?

Gündem 10.07.2021 - 12:21 10.07.2021 - 12:21 Emlak 365

Cuma günü programını Diyarbakır'a ayıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını Sur ilçesinde terör eylemleri nedeni ile yıkılan ve sonra yeniden devlet tarafından inşa edilen camide kılmıştı. Cami çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?" sorusuna da yanıt vermişti. 

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın mensuplarının Kurban Bayramı tatili sorusunu yanıtlarken "Kurban bayramıyla ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. Çünkü tatil süreci sanki böyle 10 ile 9 arasında dolaşıyor. Ama bunu en azından millete seslenişte halkıma duyuracağım" diyerek ulusa sesleniş konuşmasını işaret etmişti.

Yapılan açıklama sonrasında bayram için tatil planları yapmak isteyen kişiler Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak olan ulusa sesleniş konuşmasının tarihi araştırmaya başladı. Bilindiği üzere pandemi nedeni ile 15 günde bir kabine toplantısı yapılırken bu toplantı sonrasında ise alınan kararlar ulusa sesleniş konuşması ile Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilan ediliyor. 

ULUSA SESLENİŞ KONUŞMASI VE BAYRAM ÖNCESİ KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, HANGİ GÜN, SAAT KAÇTA YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak olan ulusa sesleniş konuşması her zaman ki gibi kabine toplantısı sonrasında yapılacak. Henüz Erdoğan'ın resmi programı ilan edilmemesine rağmen söz konusu Kabine Toplantısı ve ulusa sesleniş konuşmasının Pazartesi günü yapılması bekleniyor. 

Normal koşullar altından kabine toplantısı saat 15:00 civarı başlarken ulusa sesleniş konuşması ise saat 19:00 - 20:00 arasında yapılıyor.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ 11 GÜN MÜ OLACAK?

Bu sene Kurban Bayramı arefe günü 19 Temmuz 2021 Pazertesi gününe denk gelirken 2021 resmi tatil günleri takvimi kapsamında;

19 Temmuz 2021 Pazartesi günü Arefe Günü Yarım Gün, 

20 Temmuz 2021 Salı Günü Bayramın 1. Günü Olarak Tam Gün, 

21 Temmuz 2021 Çarşamba Günü Bayramın 2. Günü Olarak Tam Gün, 

22 Temmuz 2021 Perşembe Günü Bayramın 3. Günü Olarak Tam Gün, 

21 Temmuz 2021 Cuma Günü Bayramın 4. Günü Olarak Tam Gün olmak üzere toplamda 4,5 gün yapılacağı ilan edilmişti. 

Pazartesi gününün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından alınacak idari izin kararı ile tam gün tatile çevrilmesi ile Kurban Bayramı tatilinin öncesi ve sonrasındaki Cumartesi ve Pazar günleri ile en az 9 gün olmasına kesin gözü ile bakılıyor. Ancak memurlar 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü resmi tatil gününden sonraki Cuma gününün de tatil içine alınarak sürenin 11 güne uzatılmasını talep ediyorlar. Konu hakkındaki nihai karar Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilecek.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@