Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak, Belli Oldu Mu?

Kurban Bayramı'nın yaklaşması üzerine Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı hem merak edilmeye hem de üzerinde tartışılmaya başlandı. Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı'nda 9 gün tatil var mı?  Kurban Bayramı tatili belli oldu mu? 

GÜNDEM 22.06.2021 - 18:31 22.06.2021 - 18:31

Kurban Bayramı'na artık 1 aydan çok daha kısa bir süre kaldı. Vatandaşlar  Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağını merak etmeye başladılar. Normalde 4 gün süren  Kurban Bayramı için ek tatil verilecek mi? Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı? Sektörler Kurban Bayramı tatili için hükümetten ne talep ediyorlar?

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

19 Temmuz 2021 Pazartesi günü Kurban Bayramı'nın arefe günü olacak. 20 Temmuz Salı, 21 Temmuz Çarşamba, 22 Temmuz Perşembe ve 23 Temmuz Cuma günleri ise Kurban Bayramı devam edecek. Dolayısı ile Salı günü başlayacak olan tatilin Cuma günü sonuna kadar devam etmesi kesinleşti. Ancak Kurban Bayramı tatili 16 Temmuz Cuma akşamı başlatılarak 26 Temmuz Pazartesi gününe kadar 9 gün şeklinde uzatılabilecek.

Kurban Bayramı tatilinin uzatılmaması durumunda ise 19 Temmuz Pazartesi günü olan arefe gününde öğleye kadar mesai yapılacak ve bayram tatili Cumartesi gününe kadar devam edecek. 24 Temmuz Cumartesi günü normal şartlarda Cumartesi günü çalışan kurumlar ve iş yerleri mesaiye başlayacaklar. Bu şekilde  Kurban Bayramı tatili 4,5 gün olacak. 

KURBAN BAYRAMI TATİLİ İÇİN SEKTÖRLERİN TALEPLERİ

Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağına dair sektörlerden de talepler gelmeye başladı. Hükümete seslenen sektör temsilcileri kendilerine en uygun tatil süresini dile getirdiler. Turizm sektörü yıl içerisindeki turizm kayıplarını karşılayabilmek adına Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması gerektiğini hükümet yetkililerine ilettiler. İş dünyası ise koronavirüs salgını nedeniyle ciddi bir ekonomik durgunluk olduğunu ve uzun  Kurban Bayramı tatili ile toparlanma eğilimine darbe vurulmamasını istiyor.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Kurban Bayramı tatili ile alakalı nihai karar yapılacak olan ilk kabine toplantısında belli olcak. Muhtemelen 5 Temmuz 2021 Pazartesi günü yapılacak olan kabine toplantısında Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı netlik kazanacak.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@