Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak, Ne Zaman Hangi Gün Başlayacak, Resmi Açıklama Yapıldı Mı?

Kurban Bayramı'na çok kısa bir süre kala herkes Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağını merak ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarda Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağını duyurması bekleniyordu ama bu beklenti gerçekleşmedi. Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak, ne zaman açıklanacak?

Gündem 05.07.2021 - 22:41 05.07.2021 - 22:41 Emlak 365

Kurban Bayramı'nın başlamasına kısa bir süre kaldı. 20 Temmuz Salı günü Kurban Bayramı'nın ilk günü olacak. Ancak Buran Bayramı tatilinin kaç gün olacağına dair büyük bir merak yaşanıyor. İnsanlar Kurban Bayramı planlarını yapmak için bu bayram tatilinin kaç gün olacağına dair resmi açıklamasının yapılmasını bekliyorlar. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KURBAN BAYRAMI TATİLİ AÇIKLAMASI YAPTI MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından Kurban Bayramı tatili hakkında açıklama yapması bekleniyordu. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuda herhangi bir açıklama yapmadı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kurban Bayramı tatili açıklamasına dair oluşan güçlü beklenti gerçekleşmedi. Şu anda resmi olarak Kurban Bayramı tatili hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. 

KURBAN BAYRAMI TATİLİ UZATILACAK MI?

Kurban Bayramı tatilinin uzatılması hakkında özellikle turizm sektöründe büyük bir beklenti oluştu. Yıl boyunca turizm gelirlerinden mahrum olan sektör Kurban Bayramı tatili ile bu kayıplarını iç turizm ile telafi etmeyi amaçlıyor. 

Turizm sektörünün Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasına dair beklenti ne kadar güçlüyse üretim ve sanayi sektörlerinden de tatilin uzamamasına dair beklenti bulunuyor. Bu sektörler de uzun Kurban Bayramı tatili ile toparlanma süreçlerinin zarar görmemesini istiyorlar.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Kurban Bayramı tatili hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bir açıklama yapılmaması durumunda Kurban Bayramı tatili yalnızca 4,5 gün olacak. 19 Temmuz Pazartesi günü olan arefe gününde öğleden sonra başlayacak olan Kurban Bayramı tatili 20 Temmuz, 21 Temmuz, 22 Temmuz ve 23 Temmuz günlerinde devam edecek. 

Ancak Kurban Bayramı tatili uzatılırsa 15 Temmuz Perşembe gününün resmi tatili ile birleşecek. Bu gerçekleşirse 15 temmuz Perşembe günü başlayacak olan Kurban Bayramı tatili 26 Temmuz Pazartesi gününe kadar 11 gün boyunca devam edecek. 

Kurban Bayramı tatilinin 11 güne uzatılması için 16 Temmuz Cuma gününün ve 19 Temmuz Pazartesi günü öğleden öncesinin tatil olarak ilan edilmesi gerekiyor. Bu konuda resmi açıklamanın kısa bir süre içerisinde yapılması bekleniyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@