Kurban Kesecekler Dikkat! Bunu Yapanlara 287 Lira Para Cezası Verilecek

Sokakta hayvan kesmenin cezası, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklandı. Kaçak kurban kesim cezası açıklanırken bakanlık kaça kurban kesimi ihbar hattı numarasını da duyurdu.

GÜNDEM 08.08.2019 - 12:31 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Sokakta hayvan kesmenin cezası, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklandı. Kaçak kurban kesim cezası açıklanırken bakanlık kaça kurban kesimi ihbar hattı numarasını da duyurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2019 kaçak kurban kesim cezası hakkında açıklama yayımladı. Kurban Bayramı için sayılı saatler kala Çevre Bakanlığı gerek hayvan satışı gerekse de kurban kesimi için vatandaşı son kez uyardı. Kaçak Kurban Kesimi Yapanlara Ceza Yağacak! Bakanlık taraından açıklanan yeni uyarı metninde bakanlığın belirlediği yerlerin dışında park, bahçe, cadde, sokak, bina önleri ve meydan gibi umuma açık yerlerde kurban satışı ve kesimi yapan kişilere para cezası kesileceğini duyurdu. Söz konusu kaçak kesim ve kaçak satış işlemlerinde vatandaşa 287 lira para cezası verileceğini duyurdu. Kaçak Kurban Kesimi İhbar Hattı Numarası Kaç?Süreçte vatandaşlardan da destek isteyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alo 181 ihbar hattının bayram boyunca açık olacağını ve kaçak kesim ihbarlarına ekiplerin mutlaka müdahale edeceğini söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan uyarı metninde "Kesimden çıkan işkembe ve hayvan dışkıları gibi atıklar, sızdırmaz, dayanıklı, yüksek yoğunluklu polietilen siyah torbalara 3'te 2'si oranında konulmalı.Gerektiğinde ikinci torba kullanılmalı, ağzı iyice kapatılıp bağlanarak, sızdırmaz ve kapalı özel atık taşıma kamyonlarıyla belediye tarafından düzenli olarak bertaraf edilmek üzere alınmalı. Biriken gübre, çöp ve sakatat ile diğer atıklar çevreye zarar vermeyecek şekilde üstü kapalı bir mahalde toplanıp, daha sonra hijyenik şartlara uygun olarak izale, bertaraf ve tahliyesi sağlanmalı.Her günün sonunda kesim yerleri dezenfekte edilmeli. Kurban satış ve kesim yerlerinde ilçe belediyeleri yeterli miktarda atık taşıma araçları ve konteyner bulundurmalı. Kesim mahalli kanlı ve kirlenmiş bir durumda bırakılmamalı, kan izi kalmayacak şekilde temizlenmeli ve gerektiğinde kireçlenmeli.Kurban derilerinin taşınması esnasında kan sızmalarına ve çevre kirliliğine neden olunmaması yönünde tedbirler alınmalı" ifadelerine yer verildi.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@