Kurulan Güneş Enerjisi Santrali İle 120 Bin Hanenin Elektrik İhtiyacı Karşılanacak!

Konya MT-Doğal ve Yaysun Güneş Enerjisi Santrali (GES) projesi ile 120 bin hanenin elektrik ihtiyacının karşılanacağı açıklandı.

Emlak Haberleri 07.01.2019 - 16:59 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Konya MT-Doğal ve Yaysun Güneş Enerjisi Santrali (GES) projesi ile 120 bin hanenin elektrik ihtiyacının karşılanacağı açıklandı. Projenin panel tedarikçisi ise Smart Energy olduğu açıklandı.

Akfen Yenilenebilir Enerji’nin yatırımcısı olduğu Konya MT-Doğal ve Yaysun Güneş Enerjisi Santrali (GES) projesi için panellerin Smart Energy şirketinden temin edildiği açıklandı. Türkiye'nin Yerli Panel Kullanılan İlk GES Projesi Oldu! Yapılan duyurunun ardından Smart Energy şirketi de yazılı açıklamada bulundu. Şirket yapmış olduğu yazılı açıklamada  "Akfen Yenilenebilir Enerji’ye ait Konya Ereğli’de kurulan ilk lisanslı proje; ürettiğimiz panellerin sergilendiği büyük projelerden biri olarak hayata geçti.Ülkemizin yerli panel kullanan ilk lisanslı GES projesinde üstün kaliteli panellerimiz ile yer almaktan onur duyuyoruz. Güneş enerjisi sektörü oyuncusu olarak Türkiye’de güneşi daha da büyütmek için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerine yer verildi. Projenin Kurulumu 6 Ay İçinde Tamamlandı Toplam 24 megavat kapasiteli proje maksimum 325 Watt üretim kapasitesi ile çalışacak. Proje sayesinde 25 yıl boyunca yaklaşık 1 teravatsaat elektrik üretilerek, 0,6 milyon ton karbondioksit emisyonu da engellenecek. Projede sayesinde 120 bin hanenin elektrik ihtiyacı karşılanacak. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@