Kurumlar İkinci El Araba Pazarında! İŞKUR, TOKİ, Valilikten Hurda Fiyatına Sıfır Ayarında Araçlar

TOKİ, İŞKUR, Belediye Başkanlıkları gibi kurumlar kendilerine ait olan resmi hizmet araçlarını satışa çıkardılar. Piyasadan daha ucuz fiyata satışa çıkarılan araçlar için açık artırmalar düzenlenecek.

Finans 12.10.2021 - 10:04 12.10.2021 - 10:05 Mustafa KARAGÖZ

İkinci el resmi araçların satışları için ilan edilen duyurular, hem eski hem yeni model araçları kapsıyor. Çok sayıda kamu kurumu duyurularında ikinci el hizmet araçları için piyasadan daha ucuz ilk teklif fiyatı belirlerken bu oran bazı ilanlarda yüzde 30'ları aşıyor. 

İndirimli fiyatlarla ikinci el araç almak isteyenler için ilan yayımlayan son kurum Türkiye İş Kurumu olurken TOKİ, Toprak Mahsulleri Ofisi ve İlçe Belediyeleri de duyurularında kendi araçlarını satacaklarını ilan ettiler. 

RESMİ HİZMET ARAÇLARI BULUNMAZ FİYATLARLA İKİNCİ EL ARABA PAZARINDA

Kamu kurumlarının aşağıda yer alan araçları mülkiyeti belediye yada kuruma ait olan ve kurumda kullanılmış araçlardır. İhalesi düzenlenecek araçlar icra kapsamında satışa çıkarılan araçlar değildir. Kurumların daha önce kullandıkları yada farklı bir amaçla sahip oldukları araçlardan oluşur. 

İŞKUR 2. El Araç Satış İlanı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Tekirda İl Müdürlüğü ilan ettiği bir duyuru ile mülkiyeti belediyeye ait olan bir ikinci el aracın satışının yapılacağını açıkladı. İhale usulü ile satılacak araç için bir tablo yayımlayan kurum hem aracın özelliklerini hemde muhammen bedeli açıkladı. 

kurumlar ikinci el araba pazarında işkur

TOKİ 2. El Araç Satış İlanı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ise iki adet araç satışı yapacağını ilan etti. İhale günü yakınlaşan duyuruda bir adet binek otomobil bir adet ise transit model araç satışı yapılacak. Kurum ihale işlemlerini 13 Ekim tarihinde düzenleyecek. Başvurular öncesinde tamamlanmalı.

kurumlar ikinci el araba pazarında toki

Toprak Mahsulleri Ofisi 2. El Araç Satış İlanı

Toprak Mahsulleri Ofisi Erzurum Şube Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile trafikten çekme işlemi yapılmış olan 1 adet aracın ihale ile satışı yapılacağını açıkladı. İhale satışı için önceden başvuruları alacak olan kurum daha sonra açık artırma düzenleyecek. En yüksek teklifi veren araçları almaya hak kazanacak. 

kurumlar ikinci el araba pazarında erzurum

Valilik Araç 2. El Araç Satış İlanı

Gaziantep Valiliği 2 adet araç satış ihalesi yapacak. Valilik ilk duyurusunda 2009 model Volkswagen Jetta marka aracı 130.000 TL ile ihaleye çıkaracağını duyurdu. İkinci duyuru kamyon satışı için olacak. 

kurumlar ikinci el araba pazarında gaziantep valiliği

İlçe Belediyeleri 2. El Araç Satış İlanı

1-) Rize Muradiye Belediye Başkanlığı yayımladığı duyuru ile 2012 model Renault Fluence marka aracın 90.000 TL muhammen bedel ile satışının yapılacağını açıkladı.

2-) Kırklareli Kaynarca Belediye Başkanlığı 2006 model Volkswagen Passat marka aracın 90.000 TL ile satılacağını açıkladı.

3-) Kastamonu İnebolu Belediyesi duyurusunda 2 aracın satışının yapılağını açıkladı. 2014 model Toyota Coralla araç satışı yapacak belediye birde iş makinesi satacak. Toyota marka araç için 114.000 TL fiyat ilan edildi. 

KRİTİK İŞLEM İHALE TARİHİNDEN EVRAK TESLİMİ

Araç satış ihalelerine katılacak olanlar için kritik işlem araçlar için kurumlara başvuru yapılması. Başvuru işlemleri evrak teslimi ile tamamlanacak olup ihale tarihinden önce sona ermesi gerek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@