Kurumsal Sayfasından Duyurdu! PTT İhtiyaç Kredisi Faizleri Düşürüldü

PTT ihtiyaç kredisi faizlerinde indirime gidildi. Nakit ihtiyacı olup kredi çekecekler için PTT İhtiyaç Kredisi faiz oranları ve diğer tüm ek avantajları derledik. İşte Eylül ayı PTT Kredisi maliyeti.

Finans 16.09.2021 - 17:16 16.09.2021 - 17:16 Mustafa KARAGÖZ

PTT ihtiyaç kredisi faiz oranlarını düşürdü. Resmi sitesinden yeni faiz oranlarını ilan eden PTT müşterilere 3 farklı kredi faiz oranıyla nakit destek sağlanayacağını açıkladı. İşte PTT tarafından ilan edilen Eylül 2021 dönemi kredi maliyetleri. 

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ

PTT resmi sitesinden yapmış olduğu güncelleme ile nakit ihtiyaçlar için kullanılacak kredide oranların düştüğünü açıkladı. 

Kısa süre öncesine kadar tek faiz oranıyla ihtiyaç kredisi sağlayan PTT müşterilerine yüzde 2.59'dan başlayan oranlar sunuyordu. PTT ihtiyaç kredisi için ilan edilen yeni oranlarda ise faiz oranları yüzde 2.00 bandının altına inmiş durumda. 

Yeni açıklanan kredi özelliklerinde müşterilere 3 farklı kredi faiz oranı sağlanacağı bildirildi. 

İşte O Açıklama 

PTT tarafından müşterilere sunulan kredi olanaklarına dair yapılan açıklamada " Nakit ihtiyacı olan emeklilerimize 80.000 TL'ye kadar %1,99'dan başlayan faizlerle nakit kredi. İhtiyaçlarını değil, borçlarını ertele." açıklamasında bulundu. 

İlan edilen yeni kredi maaşını PTT'den alanlar için geçerli olup kurum kredi kullanımlarına dair şu maddeleri sıraladı. 

* Faiz oranı; %1,99, %2,59, %2,79 aralığındadır.

* Kredi Tahsis Ücreti kullanılan kredi tutarının binde beş'i kadardır.

* Kampanya kapsamında sunulan kredide alt limit 1.250 TL, üst limit 80.000 TL' dir.

* Kredi işlemlerinden 80 yaşına kadar olan ve emekli maaşını PTT'den alan emekliler yararlanabilecektir.

KREDİ MALİYET TABLOSU

PTT'nin ilan ettiği yeni kredi olanaklarından faydalanarak ihtiyaçlarını gidermek isteyenler için maliyet tabloları ilan edildi. Kredi kullanım aşamasında talep edilecek farklı vadeli ödeme planlarında aylık taksit tutarları açıklandı. 

ptt 1.99 ihtiyaç kredisi

(Tablo PTT'nin resmi sitesinden alınmıştır.)

PTT ihtiyaç kredisi kullanacak olan müşteriler için 1250 TL'den 80.000 TL'ye kadar farklı tutarda kullanılacak krediler için 12 ay, 24 ay ve 36 ay vadeli ödeme planların ilan etti. Müşteriler bankanın ilan ettiği oranlar kendilerine uygun olması durumunda kredi için başvuruda bulunabilecekler. 

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURULARI NEREYE YAPILIR?

PTT'den ihtiyaç kredisi kullanacak olan müşteriler başvurularını şahsen yapacaklar. Yaşadıkları il veya ilçe PTT Şubelerine gidecek olan vatandaşlar kimlikleri ile başvurularını yapacaklar. Başvuru aşamasında vatandaşlar form doldurarak kredilerini çekebilecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@