Kuşadası'nda Belediyeden Aylık 1000 TL Bedelle 3 Yıllığına Kiralık 130, 150 m2 Daireler

Kuşadası Belediye Başkanlığı bir duyuru ile kendisine ait olan 9 gayrimenkulün kiralanacağını ve bu gayrimenkuller arasında daireler olduğunu ilan etti. Belediye daireleri aylık 1000 TL'ye kiralayacak

Emlak Haberleri 21.02.2022 - 12:30 21.02.2022 - 12:30 Mustafa Karagöz

Son dönemlerinde en dikkat çeken kamudan kiralık gayrimenkul ilanlarından birisi Aydın'ın Kuşadası Belediyesinden oldu. 

Kuşadası Belediye Başkanlığı mülkiyeti belediyeye ait olan bazı gayrimenkuller olduğunu, bu gayrimenkullerin kiralanmasına karar verildiğini ve bu kapsamda ihale düzenleneceğini ilan etti. 

KUŞADASI BELEDİYESİNDEN KİRALIK MESKEN, DAİRE, İŞYERİ 

Belediye başkanlığından yayımlanan duyuruda yer alan 9 adet gayrimenkulün 2 tanesi mesken, 1 tanesi konut, 1 tanesi çayocağı ve 4 tanesinin de işyeri olduğu açıklandı.

Belediye başkanlığı meskenlerin Alacamescit mahallesi Şeref Sokakta yer aldığını açıkladı. Konut vasfı ile kiralama ilanına çıkarılan daire ise Davutlar Mahallesi Menderes Caddesinde yer alıyor. Meskenler 130 ve 150 m2, konut ise 100 m2 büyüklükte bulunuyor. Mesken ve konutların dışında işyeri de kiralayacak olan beledie başkanlığı hem konum bilgilerini hemde ödeme detaylarını açıkladı.

Ödeme Bilgileri

Kiralık konutlar için aylık peşin ödeme yapılacağı ilan edilirken işyerileri için müşteriler için "%50’si peşin, %25’i 15 Temmuz, %25’i 15 Ağustos" şeklinde bir ödeme takvimi açıklandı. 

AYLIK KİRA VE YILLIK KİRA TABLOSU

9 adet gayrimenkul için bir kiralama tablosu yayımlayan Kuşadası Belediye Başkanlığı vatandaşlar için konum, gayrimenkulün cinsi, aylık yıllık muhammen bedel ve ihale tarihlerini açıkladı. İşte Kuşadası'nda belediyeden kiralık işyeri ve meskenler için ilan edilen o ödeme planları. 

kuşadası kiralık daire işyeri ve meskenler şubat 2022

Belediye Başkanlığı ihale için 3 Mart tarihini işaret etti. İstekliler 3 Mart saat 10.00'da başlayacak kiralama ihaleleri için başvurularını yapacaklar. İhale detaylarına ilişkin bir de açıklamada bulunan belediye "Mülkiyeti Belediyemize ait yukarıda liste halinde belirlenmiş taşınmazların kiralama işi 03.03.2022 tarih, saat 10:00’dan itibaren Kuşadası Belediyesi Encümen Salonunda 2886 Sayılı Kanunun 45. Maddesine göre ihalesi yapılacaktır." bilgisini verdi.

Başvuruda bulunanlar 3 Mart saat 10.00'dan itibaren Camikebir Mahallesi İsmet İnönü Bulv. Lütfi Suyolcu İş Merkezi No:42’de bulunan “Belediye Encümen Salonında” ihaleye katılacaklar. 

KUŞADASI BELEDİYESİNE İHALE BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Kuşadası Belediyesinin ilan ettiği gayrimenkul kiralama işlemleri için ihaleye katılacak olanlar başvurularını belediyenin emlak ve istimlak müdülüğünden alacakları şartname esaslarına göre yapacaklar. Temel olarak başvurular geçici teminat bedelinin ödenmesi ve evrak teslimi gerçekleştirilecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@