Kütahya Belediyesi İhaleyle Konut Ve Ticari Alan İmarlı 5 Arsa Satışı Yapıyor!

27 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre Kütahya Belediye Başkanlığı tarafından konut ve ticaret alan imarlı arsa satışları gerçekleştirilecek. 

Emlak Haberleri 27.07.2021 - 00:42 27.07.2021 - 00:52 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de belediyelere ait olan taşınmazların ihale yolu ile gerçek veya tüzel kişilere satışına devam ediliyor. Belediyeler bu satışlarla ek kaynak elde ederlerken satın alanlar da belediye mülkiyetinde olan ve kullanılmayan taşınmazların sahipleri olarak tasarrufta bulunma hakkı kazanıyorlar. 

Kütahya Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan resmi ilana göre belediye mülkiyetinde bulunan arsa vasıflı taşınmazlar ihaleyle satışa çıkarıldı. İhale yolu ile gerçekleştirilecek olan satışa ilişkin tüm merak edilen ayrıntılar kamuoyuna ilan edildi. 

ARSA SATIŞ İHALESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Kütahya Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre ihale ile satışa çıkarılan taşınmazların ihale tarihi kamuoyuna bildirildi. Buna göre 10 Ağustos 2021 Salı günü Kütahya Belediyesi Ana Hizmet Binası Encümen Toplantı Salonu'nda ihale gerçekleştirilecek. 

İhalenin kapalı teklif usulü ile yapılacağı açıklandı. İhale günü teklif yapılmayan arsaların kanuna uygun olarak 16 gün süreyle pazarlığa açık olacağı belirtildi. Pazarlık süresinde de arsalara dair talipli çıkmazsa ihalenin kaldırılacağı ifade edildi. 

HANGİ ARSALAR SATILACAK?

Kütahya Belediyesi satışa çıkarılan arsalara ilişkin detaylı bilgileri kamuoyuna ilan etti. Buna göre toplamda 5 adet arsa satılacak. Bu arsaların E. Çelebi Mahallesi, Yeni Bosna Mahallesi, 30 Ağustos Mahallesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi ve Yeni Bosna Mahallesi'nde bulunduğu bildirildi. 

Arsaların çeşitli imar durumlarının olduğu açıklandı. Buna göre bu arsalar üzerinde konut, ticaret alanı ve benzer yapılar inşa edilebilecek. Her arsanın hangi imar durumuna sahip olduğu yayımlanan ilan ile net bir şekilde açıklandı.

kütahya belediyesi satılık arsa ilanları

MUHAMMEN BEDELLER BELİRLENDİ

Kütahya Belediyesi tarafından satışa çıkarılan arsalar için muhammen bedeller de belirlendi. Buna göre en düşük muhammen bedel 10.196 metrekarelik arsa için 6 milyon 118 bin 140 lira olarak ilan edildi. Bu arsa için belirlenen geçici teminat bedeli ise 183.545 TL şeklinde açıklandı. 

En yüksek muhammen bedel belirlenen arsa ise 20.382 metrekarelik arsa oldu. Bu arsa için muhammen bedel olarak 50 milyon 957 bin lira açıklandı. Yine bu arsa için geçici teminat bedeli 1 milyon 528 bin 710 lira belirlendi. 

ÖDEME NASIL YAPILACAK?

Peşin ödemelerde 15 gün içerisinde arsaların tapu devri gerçekleştirilecek. Vadeli ödemelerde ise ihaleyi kazananlar teklif ettikleri bedelin en az yüzde 50'sini peşin olarak ödeyecekler. Geri kalan tutar ise 24 ay vadeli olarak ödenebilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@