Kütahya Belediyesi İtfaiye Eri Alımı İlanı Yayımlandı! 60 KPSS Puanı ile Belediye Personel Alım İlanları

60 KPSS puanıyla memur alımı 2021 ilanı bekleyenler için Kütahya Belediyesi itfaiye eri alımı ilanı yayımladı. Kütahya Belediyesi işçi alımı ilanları arasında yer alan pozisyon için başvuru şartları!

Emlak İş İlanları 11.11.2021 - 08:02 11.11.2021 - 08:03 Gülcan Özer

Belediyelerin iş ilanları son dönemde verilen yüksek maaşlar nedeni ile devlet memuru olmak isteyen kişiler tarafından da yakından takip edilirken bu ilanlardan biri de Kütahya Belediyesi tarafından verildi. Gaziantep Şahinbey Belediyesi zabıta alımı ilanı verirken Kütahya Belediye Başkanlığı ise itfaiye eri alımı için ilan yayımladı. 

İftaiye erimi alımı yapan belediyeler arasına katılan Gaziantep Şahinbey Belediyesi 6 kişi erkek ve 2 kişi kadın olmak üzere toplam 8 itfaiye eri alımı yapacağını ilan etti. Söz konusu ilan 11 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlandı. 

KÜTAHYA BELEDİYESİ İTFAİYE ERİ ALIMI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI! 

Kütahya Belediye Başkanlığı tarafından 11 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ilan kapsamında belediye bünyesinde itfaiye eri olarak istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağı ilan edildi. 

En az 60 KPSS şartı ile başvurulara açılan ilan kapsamında İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarından mezun olan kişiler iş başvurusu yapabilecek. İş başvururu yapan kişilerin;

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarından mezun olması, 

En az C sınıfı ehliyet sahibi olması, 

Türk vatandaşı olması, 

Kamu haklarından kısıtlaması olmaması, 

Erkek adayların askerliklikle ilişiklerinin bulunmaması, 

Görevini devamlı yapmasına engel bir sağlık sorunu bulunmaması şartları aranacak. 

kütahya belediyesi itfaiye alımı

6 erkek itfaiye eri ve 2 kadın itfaiye eri olmak üzere toplam 8 itfaiye eri alımı yapacak olan Kütahya Belediyesi 13 Aralık ile 17 Aralık 2021 tarihleri arasında başvuru yapacaklar. Kütahya Belediyesi internet sitesi üzerinden online olarak yapılacak olan başvuruların ardından buradan alınacak olan formun çıktısı ve istenen belgeler ile birlikte şahsen Zafertepe Mahallesi İmam Gazali Caddesi Merkez/KÜTAHYA adresinde bulunan Kütahya Belediye Başkanlığı İtfaiye Grup Binasında 09:00-17:00 arasında boy ve kilo ölçümü yaptırarak başvuru işlemlerini tamamlayacak. 

Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından adaylar KPSS puanına göre sıralanak sözlü ve uygulamalı mülakat aşamalarına davet edilecek. Tüm uygulamaları geçen adaylar arasından 8 kişi itfaiye eri olarak istihdam edilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@