Kütahya Emet Belediyesi'nden İhaleyle Aylık 60 Bin TL'ye Kiralık Otel

Kütahya Emet Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan ilana göre belediye mülkiyetinde bulunan 196 yataklı otel kompleks halinde ihaleyle kiraya verilecek. 

EMLAK HABERLERİ 17.07.2021 - 04:00 17.07.2021 - 04:00 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de belediyelere ait olan taşınmazların ihale yoluyla ekonomiye kazandırılmalarına devam ediliyor. Belediyeler sahibi oldukları taşınmazlar hakkında satış veya kiralama ihalesi ilanları yayınlıyorlar. 

17 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete'de Kütahya ili Emet Belediye Başkanlığı tarafından bir kiralama ihalesi ilanı yayımlandı. Bu ilana göre mülkiyeti Emet Belediye Başkanlığı'na ait olan bir adet otel kompleks halinde 20 yıllığına kiraya verilecek. 

İHALEYLE KİRAYA VERİLECEK OTELİN ÖZELLİKLERİ NELER?

Emet Belediyesi tarafından kiralanacak olan otelin nitelikleri yayımlanan kiralama ilanı ile açıklandı. Buna göre kiralanacak olan otelin 89.972 metrekarelik bir alan üzerinde kurulu olduğu ve 196 adet odaya sahip olduğu bildirildi. 

Otel içerisinde yer alan yapılar hakkında da bilgi verilirken 1 adet 5 kulvarlı yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, 1 adet aquapark olarak kullanılan havuz, 36 adet apart daire, 1 adet yeşil kaplıcalar hamamı, 8 adet özel banyo, 2 adet cafe, 4 dükkan, 1 adet halı saha, 1'er adet basketbol, voleybol sahaları, 1 adet tenis kortu, 1 adet çim saha gibi yapılar bulunuyor. 

emet belediyesi kiralık otel

İHALE NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Kütahya ili Emet Belediye Başkanlığı tarafından yapılacak olan otel kiralama ihalesine dair ayrıntılı bilgilendirmede bulunuldu. Buna göre belediye mülkiyetinde bulunan otelin ihalesi açık artırma usulü ile gerçekleştirilecek. İhale ise 27 Temmuz 2021 Salı günü saat 14:00'da belediye encümeni huzurunda yapılacak. 

20 YILLIK TAHMİNİ KİRALAMA BEDELİ NE KADAR?

Kütahya ili Emet Belediye Başkanlığı tarafından 20 yıllığına kiralanacak olan otel için yapılacak kiralama ihalesine dair ekonomik detaylar da belli oldu. Buna göre Emet Belediye Başkanlığı bu otelin 20 yıllık tahmini kiralama bedelini aylık 60 Bin TL olarak belirledi. 

İhaleye katılıp oteli kiralamak isteyecek olan katılımcılar ihale saatinden önce geçici teminat bedelini ödemeleri gerekecek. Emet belediyesi otel için yüzde 3 oranında bir geçici teminat bedeli belirledi. Bu bedelin de 432 Bin TL olduğu bildirildi. 

Öte yandan ihaleye katılacak olanlar ihale şartnamesini Emet Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü'nden 1.000 TL ödeyerek satın alabilecekler.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@