Kütahya Simav'da Elektrik Akımına Kapılan İnşaat İşçisi Feci Şekilde Can Verdi

Kütahya'nın Simav ilçesinde bulunan Eynal Kaplıcaları'nda yapımına başlanan yarı olimpik yüzme havuzunun inşaatında bir işçi feci şekilde can verdi.

Kütahya Simav'da Elektrik Akımına Kapılan İnşaat İşçisi Feci Şekilde Can Verdi

Türkiye'de inşaatlarda meydana gelen kazalar sonucunda inşaat işçilerinin zaman zaman hayatlarını kaybetmeleri gündem oluyor. Bunun son örneklerinden birisi olan acı haber Kütahya'nın Simav ilçesinden geldi. İlçede bulunan Eynal Kaplıcaları'nda önemli bir projenin inşaatında başlanmıştı. Yarı olimpik yüzme havuzunun inşaatına başlandığı sırada temele beton atma esnasında çok feci bir iş kazası meydana geldi.

TALİHSİZ İNŞAAT İŞÇİSİ ELEKTRİK AKIMINA KAPILDI

Yarı olimpik yüzme havuzunun temeline beton atıldığı sırada beton mikseri yüksek gerilim hattına temas etti. Meydana gelen elektrik yayılımı sonucu çalışma alanında bulunan 49 yaşındaki Fahri Şenses isimli inşaat işçisi ağır yaralandı. Yaşanan feci olayın şokunu atlatmaya çalışan iş arkadaşları talihsiz inşaat işçisinin ağır yaralandığını 112 Acil Sağlık ekiplerine ihbar ettiler.

HASTANEYE KALDIRILDI AMA KURTARILAMADI

Yapılan ihbarı değerlendiren 112 Acil Sağlık Yardım birimleri tarafından kaza mahalline bir ambulans gönderildi. Gelen ambulans talihsiz inşaat işçisi Fahri Şenses'e olay yerinde ilk müdahalesini yaptı. Durumu oldukça ağır olan Fahri Şenses ambulans ile Kütahya Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hastanede tedavi altına alınan Fahri Şenses için yapılan ilk müdahalede doktorlar büyük gayret sarfetseler de Fahri Şenses'in yaşan fonksiyonlarının tam çalışmadığı ve talihsiz inşaat işçisinin vücudunu etkileyen elektrik akımının büyük hasara neden olduğu bildirildi. Tüm müdahalelerle yapılmasına rağmen yaşama döndürülemeyen Fahri Şenses hastanede yaşama veda etti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öte yandan olayın ardından yaşanan kaza mahalline giden polisler tarafından kazaya dair inceleme yapıldı. Kazada bir ihmal olup olmadığı, varsa ihmale kimin neden olduğu, hayatını kaybeden Fahri Şenses'in bulunduğu alanda yer almasının doğru olup olmadığı, beton mikserinin bir kusuru olup olmadığı gibi detaylar başlatılan soruşturmanın ardından netlik kazanacak.