Kuveyt Türk 1+1, 2+1, 3+1 Ev Alacaklar için İndirdi Taksitler Düştü

Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı kar payı oranlarını indirdi. En düşük kredi faiz oranlarına çok yaklaşan Kuveyt Türk finansman oranları ile aylık taksit tutarları da düştü.

Finans 05.11.2021 - 23:47 05.11.2021 - 23:47 Mustafa KARAGÖZ

Konut kredisi faiz oranlarının düşmesinin ardından en önemli indirimlerden birisi de Kuveyt Türk Katılım Bankası'ndan geldi. 

Banka resmi sitesinden ilan ettiği duyurusunda ev alacak olan müşterilerine kampanyalı konut finansmanı ile kamu bankalarının oranına çok yakın seviyede ev finansmanı sağlayacağını bildirdi. 

YÜZDE 1.32 KAR PAYI ORANIYLA 120 AY VADELİ

Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı kampanyası ile müşterilerinin ev alımlarına yüzde 1.32 kar payı ile konut finansmanı sağlıyor. Ayrıca banka müşterilerin 60 ay yada 120 ay vadeli ödeme planı seçmesi durumunda ise ek oran uygulamandığını duyurdu. Bu kapsamda kısa veya uzun vadeli konut finansmanında kar payı oranı aynı uygulanacak. 

Bankanın müşterilerine sağladığı kampanyalı Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı kullanımlarında bazı şartlar var. 

Kuveyt Türk Katılım Bankası'ın ek ürünlerinden kullananlar yüzde 1.32 kar payı oranından faydalanacaklar. Ancak ek ürün kullanmadan finansman kullanacaklar yüzde 1.37 kar payı ile konut finansmanı kullanacaklar. 

KONUT FİNANSMANI LİMİTİ

Konut finansmanı ile ev alacaklar için banka "Konut işlemlerinde 500.000 TL’ye kadar işlemlerde A ve B sınıfı konutların ekspertiz değerinin %90’ı, diğer enerji sınıfında olan konutların ise %80’i finanse edilir. 500.000 TL üstünde ise A sınıfı konutların ekspertiz değerinin %90’ı, B sınıfı konutların ekspertiz değerinin %85’i, diğer enerji sınıfında olan konutların ise %80’i finanse edilir." limit açıklamasında bulundu. 

100.000 TL FİNANSMAN İÇİN ÖDEME PLANI

Kampanyalı konut finansmanı kapsamında Kuveyt Türk Katılım Bankası'ndan 100.000 TL konut finansmanı kullanacak olan bir müşterinin yapacağı ödemeleri tablo halinde aktardık. Bankanın resmi sitesinden alınan görselde 120 ay vadeli 100.000 TL konut finansmanı ödeme planı yer alıyor. Konut finansmanı kullanacaklar başvurudan önce ödeme planlarını inceleyebilirler. 

konut finansmanı kuveyt türk 100.000 tl kasım 1

3 AY TAKSİT ÖDEME ERTELEME SEÇENEĞİ VAR

Genellikle ihtiyaç kredisi yada ihtiyaç finansmanı kullanımlarında uygulanan ödeme erteleme olanağı Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın konut finansmanında da geçerli. Müşteriler konut finansmanı kullandıklarında ödemelerini 3 ay süreyle erteleyebilecekler. Müşteriler 3 ay ertelemeli finansman kullanımlarında ertelenen dönemlerdeki alınmayan karları ilk taksit kar tutarına ilave edilerek öderler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@