Kuveyt Türk Oranları Değiştirdi! Ev Alacaklara 2 Ayrı Faizsiz Konut Finansmanı

Faiz ödemeden ev sahibi olmak isteyenler için Kuveyt Türk Katılım Bankası finansmanları ile aracılık ediyor. Banka konut finansmanı oranlarını yeni hafta başında yeniledi.

Finans 15.11.2021 - 11:26 15.11.2021 - 11:26 Mustafa KARAGÖZ

Kuveyt Türk Katılım Bankası faizsiz bankacılık işlemleri kapsamında konut finansmanı sağlıyor. Faiz ödemeden ev sahibi olmak isteyenler için 120 ay vadeli ödeme planıyla konut finansmanı sağlayan Kuveyt Türk Katılım Bankası uyguladığı kar payı oranlarını yeniledi. 

2 AYRI KONUT FİNANSMANI PAKETİ

Katılım bankaları ile ev alacaklar için uygulanan sistem, evin banka tarafından alınması üzerinde kar payı eklenerek taksitli ödeme planıyla müşteriye satılmasıdır. Bu ödeme şekli faiz ödemesi yapmayan müşteriler, taksitli ödeme planıyla kar payı ödeyerek ev sahibi oluyorlar. Ev almak için Kuveyt Türk Katılım Bankası 'nı tercih edenlere ise 2 ayrı konut finansmanı paketi sunuluyor. 

1. Konut Finansmanı Paketi

Listenin başında yer alan ilk paket ek bankacılık ürünleri kullanımı ile çekilecek konut finansmanı. Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterilerinin ek ürün kullanımı yapması durumunda yüzde 1.37 faiz oranıyla konut finansmanı sağlıyor. Müşterilerine vade farkı uygulamayan banka ev alacaklar için 60 ay ve 120 ay vadeli ödeme planları sunuyor. 60 ay vadeli finansman için ilan edilen maliyet tablosu aşağıda yer aldığı gibi. 

ek ürün ile kasım 2021 kuveyt türk

2. Konut Finansmanı Paketi

Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın ev alacaklar için sağladığı ikinci finansman ise ek ürün olmadan sağlanan standart konut finansmanı. Bir önceki finansman paketinde olduğu gibi banka, müşterilerine 60 ay ve 120 ay vade olanakları sunuyor. Müşteriler geri ödemeleri ise ilk konut finansmanı paketine göre daha yüksek kar payı ile yapıyorlar. İkinci konut finanmsanı için ilan edilen kar payı oranı yüzde 1.42

ek ürün olmadan kasım 2021 konut finansmanı

EK LİMİT KAMPANYASI

Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterilerinin ev alımlarına diğer bankalarda olduğu gibi yüzde 80 oranında finansman sağlar. Ödenmesi gereken peşinat tutarı ise yüzde 20 seviyesindedir. Bankanın güncel bir kampanyası sayesinde farklı sistem uygulanır. 

Sadece 10 peşinatla ev alımı yapabilecek olan vatandaşlar için uygulanan kampanyaya dair "Konut işlemlerinde 500.000 TL’ye kadar işlemlerde A ve B sınıfı konutların ekspertiz değerinin %90’ı, diğer enerji sınıfında olan konutların ise %80’i finanse edilir." açıklaması yapıldı. 500.000 TL üzeri finansman talebi ise yüzde 85'e yüzde 80 oranlarıyla karşılanır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@