Kuyumcular Odası Başkanı Yükseliş Fişeğini Ateşledi: 2022 - 2023 Yılında Gram ve Çeyrek Altın Fiyatları Ne Olur?

Altın fiyatları ne olur sorusuna bir yanıtta Kuyumcular Odası Başkanı tarafından verildi. Kuyumcuların altın yorumları ne yönde, altın düşer mi, yükselir mi, gram altın bin TL olur mu, ne zaman olacak

Finans 05.06.2022 - 12:25 05.06.2022 - 12:26 Gülcan Özer

Son dönemde FED tarafından yapılan tüm agresif açıklamalara ve faiz müdahalelerine rağmen enflasyondan aldığı destekle yukarı yönlü seyreden altın fiyatları hakkında yeni bir tahminde kuyumculardan geldi. Altın fiyatlarının nabzını tutan kuyumcular peş peşe uzman altın yorumları yapmaya devam ederken ortak payda yükseliş beklentisi olarak öne çıktı. 

Dünya 2 sene boğuştuğu ve finansal piyasaların büyük yara aldığı pandemi sonrasında tam toparlanma sürecine girecekken bu seferde patlak veren Rusya - Ukrayna savaşı ile yara almıştı. İki ülke arasında yaşanan savaş tüm dünyada büyük bir enerji krizi yaşanmasına neden olurken, bu savaştan Türkiye'de olumsuz etkilenmiş, enflasyon üzerindeki baskı artmıştı. 

ALTIN FİYATLARI NE OLUR UZMAN GÖRÜŞLERİ SON DAKİKA?

Ekonomik olarak dünya daha önce hiç yaşamadığı bir süreçten geçerken pandeminin ağır ekonomik yaraları sarılmaya devam ediyor. Pandemide piyasaya pompalanan paranın geri çekilmesi için FED başta olmak üzere Merkez Bankaları parasal sıkılaşma politikasına geçiş yaparken gözler dolar kuru ve altın fiyatları rakamlarına çevrilmişti. 

2022 çeyrek altın tahmini

Konu hakkında bir değerlendirmede Eskişehir Kuyumcular Odası Yönetim Kurulu Üyesi Cemil Yönlüer tarafından yapıldı. Yönlüer altın fiyatı tahmini için “Şu anda altın piyasaları hızlı bir yükseliş içinde. Bunun nedeni ise Rusya ve Ukrayna'daki savaş kaynaklı yaşanan gıda krizi genel olarak fiyatları yükseltti. Rusya’nın petrol ambargosu, altın fiyatlarını da yükseltiyor" diyerek altında yükselişin süreceğini öngördü. 

altın yorumu ne kadar

2022 YIL SONUNDA 1 ÇEYREK ALTIN KAÇ TL OLUR, YIL SONU ÇEYREK ALTININ FİYATI TAHMİNİ NE KADAR?

Gram altın bin TL barajını zorlamaya devam ederken kuyumcu Bayram Erdoğan ise yaptığı altın fiyatları açıklamasında gram altının 2022 yıl sonunda 1.100 TL seviyesini görmesini beklediklerini belirterek "Bu da çeyrek altının bin 750 seviyelerine geleceği anlamına gelir. Dolarda ki artışı da değerlendirirsek, bu yıl içerisinde çeyrek altının fiyatının 2 bin TL’lere kadar çıkacağını değerlendiriyoruz” diyerek dudak uçuklatan rakamı açıkladı. 

altına yatırım yapılır mı

İSLAM MEMİŞ SON DOLAR VE ALTIN YORUMU: ALTINDA YÜKSELİŞ VAR MI, ALTIN FİYATLARI DÜŞECEK Mİ SON DAKİKA?

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise altın ve gümüşte bu fiyatların hayal olacağını belirterek 2022 yıl sonu için bin TL ve üzeri fiyat tahmininde bulundu. 

NOT: Burada yer alan rakamlar haberde ismi geçen kişiler tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Bu bilgiler ve haberimiz yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@