Kuyumcularda 1 Gram Altın 792 TL Oldu!

Altın fiyatlarında yükseliş tüm hızı ile devam ediyor. ABD enflasyon verisi öncesi dolar kuru ve altın fiyatları yükselişini sürdürürken 8 Aralık 2021 Pazartesi günü açılış fiyatları geldi.

Finans 08.12.2021 - 09:15 08.12.2021 - 09:15 Gülcan Özer

Altın fiyatları cepleri yakmaya devam ediyor. Altınla borçlanan kişileri üzecek yeni açılış rakamları gelirken elinde altını olanlar ve altına yatırım yapmak isteyen kişiler ise altın bozdurmak için, almak için doğru zaman mı sorularına yanıt arıyor. 

Uluslararası piyasada ons altının fiyatı büyük bir hızla 1800 dolar seviyesine doğru ilerlerken iç piyasada yeniden tansiyonu yükselen dolardan destek bulan gram ve çeyrek altın fiyatı da yükseliyor. Altın fiyatları için yönü belirleyecek olan en önemli yakın tarihli veri olarak ise ABD Kasım enflasyonu verisi olarak gösteriliyor. 

KUYUMCULARDA ALTIN FİYATLARI KAÇ TL, GRAM VE ÇEYREK ALTININ FİYATI BUGÜN NE KADAR OLDU?

Altın fiyatları yükselişini dalgalanmalı olsa da devam ettirirken yaşanan hızlı fiyat artışına rağmen kar satışı baskısı kırılıyor. Altının daha da yükseleceğine olan inanç nedeni ile kar satışları sınırlı miktarda tutulurken bu da altın fiyatlarına olumlu olarak yansıyor. Uluslararası piyasada ons altının satış fiyatı 1.791 dolar seviyesinde tutunmayı başarırken 1800 dolar seviyesine doğru süreç devam ediyor. 

kuyumcularda altnr fiyatı 8 aralık

Yaşanan yükselişin altından gram altında 8 Aralık 2021 açılış fiyatı 792 TL olarak belirlenirken kuyumcularda çeyrek altının satış fiyatı ise 1.310 TL olarak yeni güne başladı. Çeyrek altın alış fiyatı bin 235 TL olurken 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise 755 TL üzerinden yeni günde işlem görmeye başladı. Altın fiyatlarında Cuma günü açıklanacak olan ABD enflasyon verisi takip edilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@