Kuzey Ankara TOKİ Kura Çekilişi Yapıldı, 3+1 Kura Sonuçları İsim Listesi Belirlendi!

TOKİ Kuzey Ankara Kent Girişi 3. Bölge 686 adet Kuzeykent konut projesi kapsamında üretilecek olan 43 adet konut için başvuru sahipleri arasında hak sahipleri noter huzurunda yapılan kura çekimi ile belirlendi. Kuzey Ankara TOKİ kura çekilişi sonuçları haberimizde!

TOKİ 01.07.2021 - 11:26 01.07.2021 - 11:26 Emlak 365

Ankara Kuzeykent TOKİ kura çekilişi koronavirüs salgını nedeni ile alınan güvenlik önlemleri kapsamında noter huzurunda seyircisiz olarak yapıldı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Ankara konut projeleri arasında yer alan Kuzeykent TOKİ konut projesi yoğun başvuru almış, satışa sunulan 43 adet 3+1 konut için 1.424 kişi başvuruda bulunmuştu. 

Yoğun başvuru nedeni ile kura çekimi numaralı toplar ile yapılırken ilk olarak 43 adet asil hak sahibi sonrasında ise 20 kişilik yedek listesi oluşturuldu. Asil listede yer alan kişilerin konut almaktan vazgeçmesi ya da TOKİ konut başvuru şartları için aranılan kriterlere uygun olmadıklarınnı tespit edilmesi durumunda yedek listede yer alan kişilere ilk sıradan başlamak üzere ev sahibi olma imkanı sunulacak. 

Bu projelerden biri de TOKİ Küzey Ankara Kent Girişi 3. Bölge Kuzeykent konut projesi için verildi. Yayımlanan ilan ile projede elde kalan son 43 adet 3+1 konut için yeni başvuru alınacağı ilan edildi. Başvurular 21 Haziran 2021 tarihi itibari ile başladı. 

TOKİ KUZEY ANKARA KENT GİRİŞİ 3.BÖLGE 686 ADET KONUT (KUZEYKENT) PROJESİNE REKOR BAŞVURU!

21 Haziran 2021 tarihi itibari ile başvurulara açılan TOKİ Kuzeykent konut projesi yine yoğun başvuru aldı. Süreçte Kuzey Ankara konut projesi kapsamında üretilecek olan 43 adet konut için verilen satış ilanına toplamda bin 424 kişi başvuruda bulundu. Projeye başvuruda bulunan kişiler en düşük 43 bin lira peşinat verirken projede 120 ay taksitle ev sahibi olmak isteyen kişiler aylık 2 bin 691 lira taksit ödeyecekler. 

Kuzeykent TOKİ Ankara projesi için en düşük konut satış fiyatı 430 bin 618 lira olarak ilan edilirken en yüksek konut fiyatı ise 551 bin 90 lira olarak satış listesinde yer aldı. 

TOKİ KUZEYKENT KUZEY ANKARA KENT GİRİŞİ KONUT PROJESİ KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI İSİM LİSTESİ! 

Pandemi nedeni ile seyircisiz olarak yapılan kura çekiminde noter huzurunda hak sahipleri belirlendi. Başvuru yapan kişilerin takip edebilmesi adına kura çekimi TOKİ Facebook, You Tube, Twitter ve İnstagram hesapları üzerinden canlı olarak yayımlandı. Kura çekimi akşam saatlerinde TOKİ GOV TR internet sitesi üzerinden ilan edilecek. Kura çekimi sorgulama detaylarını aşağıda yer alan makalemizden edinebilirsiniz...

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@