Kuzey Marmara Otoyolu Kocaeli'de Arsa Fiyatlarını Katladı, Yatırımcılara Çılgın Kazanç Sağladı!

Kocaeli'de Kuzey Marmara Otoyolu'nun kenarında bulunan arsaların çok büyük değer artışı ile karşı karşıya kaldığı tespit edildi. Bölge'de özellikle Arapların arsa yatırımı yaptıkları bildirildi.

Kuzey Marmara Otoyolu Kocaeli'de Arsa Fiyatlarını Katladı, Yatırımcılara Çılgın Kazanç Sağladı!

Arsa yatırımı yapılırken satın alınacak olan arsanın bulunduğu alanın çeşitli nitelikleri karlılık oranını arttırabiliyor. Bunların en önemlisi ise yeni yollar ile arsalar arasındaki yakınlık olabiliyor. Bu nedenler yeni yolların güzergahlarında bulunan arsalar çok kıymetlenebiliyor.

KUZEY MARMARA OTOYOLU ARSA DEĞERLERİNİ KATLADI

Arsa yatırımının kazanç sağladığının en önemli son ispatı ise Kocaeli'den geldi. Kuzey Marmara Otoyolu son dönemlerde Türkiye'de yapılan en önemli otoyol projesi oldu. Bu otoyolun Kocaeli geçişinde bulunan arsalar ise fahiş fiyat artışları ile arsa yatırımcılarına büyük kazanç getirdi.

Kuzey Marmara Otoyolu'nun geçiş güzergahında bulunan arsaların fiyatları bir yıl içerisinde büyük değer kazandı. Belirtilen alanlarda arsaların dönümü bir yıl önce 5 Bin TL ve 10 Bin TL arasında alıcı buluyordu. Şimdi ise bu güzergaha isabet eden arsaların fiyatları 500 Bin TL ile 600 Bin TL'ye kadar çıkabiliyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle insanların şehir kalabalıklarından kaçması bölgedeki arsa yatırımlarını destekleyen bir başka itici güç oldu. Arap yatırımcıların yeni gözdesi haline gelen bölgede arsa fiyatları her geçen gün daha da yükseliyor.

Kocaeli'de emlakçılık yapan ve yatırım yapmayı düşünenlere tavsiyeler veren gayrimenkul danışmanları ev satın almak yerine insanların arsa satın almalarının çok daha büyük kazanç sağlamalarını sağlayabileceğini söylediler.

kuzey marmara otoyolu

KOCAELİ'DE ARSA FİYATLARI ÇOK DEĞERLENDİ

Kuzey Marmara Otoyolu'nun yapılmasının Kocaeli'de emlak piyasasını nasıl etkilediğini açıklayan gayrimenkul danışmanları, “Kocadeli'de Kuzey Marmara Otoyolu'nun yapılacağının belli olduğu ilk zamanlard abu bölgede arsa fiyatları 5 Bin TL ile 10 Bin TL arasında değişiyordu. Projeye başlandıktan sonra arsa fiyatları 100 bin TL ile 200 Bin TL seviyesine çıktı.

Kuzey Marmara Otoyolu'nun hizmete açılması ile arsa fiyatları 500 Bin TL ile 600 Bin TL arasına yükseldi. İstanbul'a çok yakın olunması bu alanların değerini çok yükseltti. İnsanlar pandemi dönemlerinde izole olacakları ortamlarda yaşamayı ve bunu yaparken büyükşehirlere yakın yerlerde gerçekleştirmeyi tercih ediyorlar.” ifadelerini kullandılar.

EV DEĞİL ARSA YATIRIMI YAPIN TAVSİYESİ

Emlak yatırımı yapmak isteyenlere dönemin gereklilikleri hakkında da tavsiyeler veren gayrimenkul danışmanları, “Arsa yatırımı yapan asla kaybetmez. Ev satın alanlar kar elde ederler ama arsa yatırımı yapanlar daha kazanç sağlarlar. Ev değerini 5 arttırısa arsa 15 arttırır. Bir tara alırsınız ve arsanızdan imar geçerse kazançlar katlanır.

Koacaeli'de Kuzey Marmara Otoyolu'nun güzergahında arsa yatırımı yapanlar kazandı. Öyle arsa yatırımcıları var ki yüzde 400 kazanç sağladılar.” şeklinde belirttiler.