Kuzey Marmara Otoyolu TEM Kavşağı Ne Zaman Açılacak? Bakan Turhan Duyurdu!

Türkiye'nin önemli ulaşım projeleri arasında yer alan Kuzey Marmara Otoyolu projesi etaplar halinde açılmaya devam ediyor.

Emlak Haberleri 18.06.2019 - 13:04 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Türkiye'nin önemli ulaşım projeleri arasında yer alan Kuzey Marmara Otoyolu projesi etaplar halinde açılmaya devam ediyor. TEM Kavşağı açılış tarihi duyuruldu!

Özellikle de İstanbul'da bölge sanayicileri tarafından büyük bir heyecanla beklenen Kuzey Marmara TEM Kavşağı için Bakan Turhan önemli açıklamalarda bulundu. TEM Kavşağı Ne Zaman Açılacak?Bakan Turhan İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nde sanayici ve iş insanları ile bir araya geldi ve önemli açıklamalarda bulundu. Bölge sanayicileri açısından büyük önem aşıyan Kuzey Marmara Otoyolu TEM Kavşağı'nı bu hafta sonu açacaklarını belirten Bakan Turhan "Sanayicimizin ham maddesini getirmesi ve ürettiği ürünü pazara ulaştırabilmesi yönünden çok büyük öneme sahip.Biz yolları yapmasaydık yollarımızın şu anki trafiği taşıma şansı olmayacaktı. Sanayicimizin rekabet şansı en aza inecekti. Yaptığımız bu altyapı ile sanayicimizin büyümesini ve sanayinin ülke sathına yayılmasına öncülük etmiş olduk. Şu anda ülkemizin her yanına organize sanayi bölgeleri kurulabilmesinin altında da yaptığımız yatırımlar yatmaktadır" dedi. Türkiye İçin Üretmeye Devam Edeceğiz! Yürüttükleri projelerden bahseden Bakan Turhan Türkiye'yi daha ileriye taşımak için çalıştıklarını söyleyerek "Bizim bu noktada yaptığımız, altyapı ihtiyacınızı karşılamaktı ve bunu yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Bu hafta sonunda da Kuzey Marmara Otoyolu'nun TEM kavşağını açacağız. Bu yolun açılması da özellikle bu bölgedeki sanayicilerimiz için önemli olacak.Kanal İstanbul'un yapılması da bölgedeki gelişmeye hız katacak. Bu noktada bölgede oluşacak kapasiteyi de karşılamak için Başakşehir kavşağından Cebeci Mahallesi'nin altından Hasdal kavşağına, oradan da Kuzey Marmara Otoyolu'na bağlayacak bir projeyi de hayata geçireceğiz. Şu anda Çin'den çıkan ürün, Avrupa pazarına 45 gün ila 2 aya yakın sürede ulaşıyor.Bizim hızlı tren ve YHT projelerimiz tamamlandığında Çin'den gelen tren, 17 günde Avrupa'ya ulaşacak. Biz bu projenin ülkemiz içindeki 2 bin kilometrelik kesiminin 500 kilometreden fazlasını tamamladık. Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden hızlı tren projesi de devam ediyor. Ayrıca Halkalı-Kapıkule demir yolu projesini de başlattık. Bu yaptıklarımız neye yarayacak peki?Bu sanayici ve çiftçimizin ürünlerini en kısa sürede ve en az maliyetle uluslararası pazarlara ulaşmasını sağlayacak. Görüldüğü gibi, biz ülkemiz için çalışmaya devam ediyoruz. Evet, önümüze engeller koyanlar var, bize siper açanlar var ancak biz ne olursa olsun yolumuza devam edeceğiz" dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@