Kuzey Marmara Otoyolunun Açılışına Katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul Açıklaması Yaptı

Kuzey Marmara Otoyolu Habipler Kavşağı – Hasdal Kavşağı Açılış Töreni bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile yapıldı.

Kuzey Marmara Otoyolunun Açılışına Katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul Açıklaması Yaptı

Türkiye'nin en önemli otoyol projelerinden olan Kuzey Marmara Otoyolu Habipler Kavşağı – Hasdal Kavşağı bugün yapılan açılış töreni ile hizmete açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile yapılan törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu hakkında bilgiler verdi ve İstanbul'daki diğer projeler hakkında da açıklama yaptı.

KUZEY MARMARA OTOYOLUNUN 7. KESİMİ AÇILDI

İstanbul'un ulaşım sorununa kalıcı çözümler ürettiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kuzey Marmara Otoyolu'nun 7. kesiminin açılışını gerçekleştiriyoruz. Habipler ile Hasdal arasında 10,2 kilometrelik kesimi de kapsayan projenin önemli bir kısmı tamamlandı. Habipler ve Hasdal kavşakları bölümü Fatih Sultan Mehmet yönünden gelen araçların Kayaşehir, Başakşehir, Arnavutköy, Çam ve Sakura Hastanesi, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi gibi trafiğin yoğun olduğu bölgelere kolay bir şekilde ulaşımı sağlayacaktır.” dedi.

MARMARA OTOYOLLARLA KUŞATILIYOR

Kuzey Marmara Otoyolu'nun yalnızca İstanbul'a hizmet vermediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Otoyol üzerinde bulunan Kocaeli ve Sakarya gibi illerimiz de bu yolun nimetlerinden istifade ediyorlar. Kuzey Marmara Otoyolu tamamlandıktan sonra Kınalı – Tekirdağ – Çanakkale – Savaştepe otoyolu ile de birleşecektir. Bu proje bittiğinde Marmara bölgemizi otoyollarla kuşatmış olacağız. Bu yapılan eserler ülkemizin sembolü olarak tarihteki yerlerini alıyorlar. 1915 Çanakkale Köprümüzün silüeti henüz şimdiden tüm görenleri hayran bırakıyor.” ifadelerini kullandı.

KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI

Kanal İstanbul ile alakalı olarak da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tarihe damgasını vuracak bir başka eserimizin daha temelini kısa bir süre içerisinde atacağız. Kanal İstanbul ülkemizin iftihar tablosunda çok saygın bir noktada kendisine yer edinecektir. Biz hep eser ve hizmet siyaseti peşinde koştuk ve koşmaya da devam ediyoruz. Her aşamasında çok büyük zorluklar yaşadık ama verdiğimiz mücadele ile ülkemizi yeni bir çağın eşiğine kadar getirdik. Bugün açılışını yaptığımız otoyolumuzu koronavirüs salgınının zorlayıcı şartları altında hizmete açıyoruz. Türkiye'nin 81 yhılında yatırımlara ara vermeden çalışıyoruz.” açıklamasını yaptı.

SONRAKİ HABER