KYK Borçları için 2 Çözüm Yolu! Ya Borçların Tamamı ya da Sadece Faizler Silinecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın KYK öğrenim kredisi borçlarının silinmesi için çalışmalarını tamamlaması ve bu konuda uygulanacak yeni düzenlemenin esaslarını açıklaması bekleniyor.

GÜNDEM 30.01.2020 - 16:35 15.07.2021 - 00:10 SERHATMEDYA

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın KYK öğrenim kredisi borçlarının silinmesi için çalışmalarını tamamlaması ve bu konuda uygulanacak yeni düzenlemenin esaslarını açıklaması bekleniyor. Bu konuda oluşan beklenti ise borçların tamamının silinmesi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın KYK Öğrenim Kredisi Borçlarının geleceğine ilişkin çalışmaları devam ediyor. Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan ilk açıklamanın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuya dair konuşması bu alanda köklü değişikliklerin olacağına işaret ediyor. KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?Maliye Bakanlığı'nın KYK öğrenim kredisi borçlarına dair çalışmasının detaylarında iki sorunun cevabı merak ediliyor. Vatandaşlar bakanlığın KYK borçlarına dair nasıl bir çözüm yolu bulacağını ve bundan sonraki süreçte kredinin nasıl sağlanacağını merak ediyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapmış olduğu açıklamalarda öğrencilerine lehine karar vereceğiz ifadeleri borçların silinmesi olarak algılanmıştı. Ancak bakanlığın bu konuda farklı çalışmalarının da olabileceği ifade edildi. 2 Çözüm Yolu OlabilirMaliye Bakanlığı'nın KYK öğrenim kredisi borçlarına dair çözüm önerilerinde iki seçenek gündemde oldukça konuşuluyor. Birinci çözüm önerisinde Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın tüm öğrencilerine ve mezun olmuş tüm borçluların KYK öğrenim kredisi borçlarını silmesi şeklinde. Bundan sonraki süreçlerde KYK öğrenim kredilerinin burs olarak sağlanması. İkinci öneride ise KYK öğrenim kredisi borçlarının sadece faizlerinin silinmesi. Bu çözüm önerisinde bundan sonraki süreçlerde ise ödemelerin sadece anapara olarak yapılması şeklinde. Ayrıca ödemelerde ek kolaylıklar sağlanması da çözüm önerilerinde yer alıyor.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@