KYK Borçları Siliniyor Mu? İlk Somut Adım Geldi, Meclis'te Görüşülecek

KYK Öğrenim kredisi borçlarının silinmesi konusunda TBMM'de görüşülmek üzere kapsamlı bir kanun teklifi TBMM'ye sunuldu.

GÜNDEM 29.12.2019 - 11:25 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

KYK Öğrenim kredisi borçlarının silinmesi konusunda TBMM'de görüşülmek üzere kapsamlı bir kanun teklifi TBMM'ye sunuldu. CHP tarafından sunulan kanun teklifinde KYK borçlarının silinmesi öngörülüyor.

KYK öğrenim kredisi borcu olan vatandaşlar için olumlu gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların ardından KYK öğrenim kredisi borcu olan vatandaşlar için bir adım da Cumhuriyet Halk Partisi'nden geldi. CHP, KYK borçlarının silinmesi adına TBMM'ye bir teklif sundu. üKYK ÖĞRENİM KREDİSİ BORÇLARI SİLİNİYOR MU?KYK öğrenim kredisi borçlarının silinmesi adına Cumhuriyet Halk Partisi detaylı bir çalışma yürüttü. Bu çalışmaların sonunda bir kanun teklifi hazırlayan CHP Milletvekillerinin bu düzenleme talebi Meclis Komisyonuna geldi.Cumhuriyet Halk Partisi'nin önemli isimleri tarafından hazırlanan kanun teklifinin altında Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç'un imzası bulunuyor. '351 Sayılı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurt Hizmetleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' adıyla sunulan düzenleme talebi Meclis açılır açıllmaz görüşülecek konular arasında yer alıyor. düzenlemenin esasında ise borçların silinmesi öngörülüyor.MECLİS'TE OYLANACAKCumhuriyet Halk Partisi tarafından sunulan teklif ile, yüksek öğrenim öğrencilerine verilen öğrenim kredisinin geri ödenmesinde faiz alınmaması ve mevcut öğrenim kredisi borçlarının faizlerinin terkin edilmesi amaçlanmakta.Eğer düzenleme meclisten geçerse KYK öğrenim kredisi borcu olanların borçları tamamen silinecek.Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@