KYK Ocak Ayı Bursları Ne Zaman Yatacak? Bakandan Açıklama Geldi

Üniversite öğrencilerinin gözü kulağı KYK ocak ayı burs ödemelerindeyken Bakan Kasapoğlu KYK burs ve kredi ödemelerini yapılacağı tarihi açıkladı.

Gündem 06.01.2022 - 12:51 06.01.2022 - 12:51 Büşra Uluşen

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredileri için başvurular geçtiğimiz aylarda tamamlanmış ve Aralık ayında üniversite öğrencilerinin hesaplarına 3 aylık KYK burs ve kredisi yatırıldı. 

Öğrenciler 2022 yılının ilk ödemesi olacak Ocak ayı KYK bursunun ne zaman yatacağı konusunda araştırma yapıyor. Kredi Yurtlar Kurumu, yoğunluğu önlemek için burs ve kredi ücretlerini öğrencilerin T.C kimlik numarasının son hanesine göre yatırıyor.

KYK OCAK AYI BURSLARI NE ZAMAN YATACAK?

KYK burs ve kredi ödemeleri öğrencinin öğrenim gördüğü yıl sayısı boyunca her ay hak sahibiböğrencilerin hesaplarına yatırılmaktadır. 2022 Ocak ayında da KYK burslarının ne zaman yatırılacağı merak konusu oldu. 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun yaptığı açıklamaya göre, Ocak ayı KYK ödemeleri 6 Ocak Perşembe günü başladı. Burs ödemeleri öğrencilerin T.C. kimlik numarasının son hanesine göre belirlenen tarihlerde yapılacak.

kyk burs ödeme

2022 KYK BURSLARI NE KADAR?

Aralık ayında gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversite öğrencilerine müjdeli haberi verdi. 2022 yılında KYK burs ve kredi ücretlerine zam yapılarak yeni ücretler şu şekilde oldu:

Lisans öğrencileri için ödenen KYK burs ve kredisi 650 TL'den 850 TL'ye,

Yüksek lisans öğrencileri için ödenen KYK burs ve kredisi 1300 TL'den 1700 TL'ye,

Doktora öğrencileri için ödenen KYK burs ve kredisi 1950 TL'den 2.550 TL'ye yükseltildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@