Legizi birisi size vasiyet bıraktı mesajı nedir, Legizi nedir, neden mesaj geldi?

Bugün binlerce kişinin telefonuna Legizi'den 'size vasiyet bıraktı' mesajı geldi. Legizi nedir, mesaj ne anlama geliyor merak edenler için detaylar haberimizde.

Teknoloji 22.06.2022 - 16:54 22.06.2022 - 16:54 Büşra Uluşen

Bugün birçok kişinin telefonuna Legizi uygulamasından mesaj geldi. 'Dijital Vasiyet' olarak kullanıcı karşısına çıkan mesaj sonrasında birçok kişi arama motorlarında Legizi nedir, neden mesaj geldi araştırmaya başladı. 

Legizi nedir?

Legizi isimli dijital vasiyet uyarısı bugün itibariyle on birlerce kişinin telefonuna mesaj olarak gitti. Telefon kullanıcısına vasiyet bırakılmışsa böyle bir mesaj alınıyor. ' Vasiyet bırakmak için seçildiniz ve 'birisi size vasiyet bıraktı ' mesajını görenler ne yapacaklarını bilemedi .

Legizi uygulamasının kurucusu Bekir Güzeller konuya ilişkin yaptığı açıklamada hem olumlu hem olumsuz birçok yorum aldıklarını, kötü bir amaca hizmet etmek için böyle bir platform kurmadıklarını söyledi. Güzeller, Legizi uygulaması sayesinde insanların sevdiklerine söylemek istedikleri sözleri gönderebildiğini ve uygulamayı kullananların giriş yaptıktan sonra vasiyet göndereceği kişi kimse alıcı bilgilerini sisteme eklediğini belirtti. 

' Size vasiyet bıraktı ' mesajı neden geldi?

Uygulamanın tek amacının kişilerin vasiyetlerini doğru kişiye iletmek olduğunu söyleyerek bu mesajı sistemin otomatik olarak gönderdiğini, tüm sorumluluğu vasiyet bırakan kişinin üstüne alması gerektiğini dile getirdi. 

Legizi uygulamasının vasiyet bırakan kişi ile alıcı arasında bir köprü görevi gördüğü, telefonuna böyle bir mesaj gelenlerin mutlaka birisinin kişiye vasiyet bıraktığı anlamına geldiği ifade ediliyor. Ayrıca bu mesaj sadece gönderen kişi vefat ettiğinde alıcı kişinin telefonuna SMS olarak gönderiliyor. Kimlik bilgileri ise kişinin gerçek ve doğru bir kişi olup olmadığının kontrol edilmesi amacıyla kullanılıyor denildi. 

Uygulamayla ilgili ise şu şekilde bir tanıtım yapılıyor:

legizi

Telefonuna 'dijital vasiyet' mesajı gelenler ise internette konuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@