Libya Santral İnşası İçin Aksa İmza Attı

Libya ile Türkiye arasında iş ortaklıkları için karşılıklı imzalar atılmaya devam ediyor. Bu imzalardan biri de Libya’nın Trablus şehrinde kurulacak elektrik santralinin mühendislik, tedarik ve inşaat hizmetleri için Aksa İnşaat tarafından atıldı.

Libya Santral İnşası İçin Aksa İmza Attı

Türkiye ile Libya arasında işbirlikleri tüm hızı ile devam ederken karşılıklı son imzalardan biri de Aksa Enerji tarafından atıldı. Libya’nın Trablus şehrinde kurulacak elektrik santralinin mühendislik, tedarik ve inşaat hizmetleri imzalanan ön protokol kapsamında Aksa Enerji tarafından üstlenildi.

Aksa Enerji tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden General Electricity Company of Libya ile İmzalanan Ön Protokol Hakkında başlıklı açıklama ile imzalanan protokol hakkında bilgi verildi.

ELEKTRİK ÜRETİM SANTRALİ AKSA ENERJİ TARAINDAN HAYATA GEÇİRİLECEK!

Türkiye'nin Libya ile arasında kurmuş olduğu işbirlikleri her geçen gün artmaya devam ederken bunların son örneklerinden biri de elektrik üretim santrali için imza atan Aksa Enerji oldu.

Aksa Enerji tarafından KAP üzerinden yapılan açıklamada "Şirketimiz, 12 Nisan 2021 tarihinde General Electricity Company of Libya (GECOL) ile Tripoli şehrinde kurulacak olan ve 1.320 MW kurulu güce sahip olması planlanan elektrik üretim santralinin mühendislik, tedarik ve inşaat hizmetlerini üstlenmek üzere bir ön protokol imzalamıştır. Konuyla ilgili gelişmeler oldukça kamuoyuyla paylaşılacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunulur" ifadelerine yer verildi.

Atılan imza kapsamında tamamlandığında 1.320 MW kurulu güce sahip olması planlanan General Electricity Company of Libya (GECOL) ile Tripoli şehrinde kurulacak olan elektrik üretim santrali için inşaat, tedarik ve mühendislik hizmetlerini üstlenecek. Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe bir ayara gelmiş ve işbirliklerini arttırma kararı aldıklarını duyurmuştu.