Libya'ya Asker Gönderilmesine Dair CHP Grup Başkanvekili Özel'den Açıklama

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Türkiye Libya arasında imzalanan mutabakat sonrası gündeme gelen asker gönderme konusuna dair açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 24.12.2019 - 15:55 15.07.2021 - 00:11 SERHATMEDYA

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Türkiye Libya arasında imzalanan mutabakat sonrası gündeme gelen asker gönderme konusuna dair açıklamalarda bulundu.

Türkiye ile Libya arasında münhasır bölge anlaşması imzalanması çok önemli bir gelişme olarak dünya basınında yer almıştı. Türkiye gündeminde yer alan anlaşmaş Doğu Akdeniz doğalgaz rezervleri açısından oldukça büyük öneme sahip. Bu anlaşmanın ardından ise Libya'nın meşru hükümetine destek amacıyla bölgeye asker gönderilmesi gündeme geldi. LİBYA'YA ASKER GÖNDERİLMESİNE TEPKİCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel yapamış olduğu açıklamasında bölgeye asker gönderilmesine karşı olduklarını ifade etti.Partisinin Malisa İl Başkanlığı'na yapmış olduğu ziyareti kapsamında konuyu ele alan Özgür Özel, Türkiye Libya arasında imzalanan münhasır bölge anlaşmasını savunduklarını ifade etti. Asker gönderme konusuna ilişkin düşüncelerini de kamuoyu ile paylaşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel şu açıklamada bulundu. "Deniz sınırların üzerinden yapılan münhasır bölge anlaşması gecikmişti ve 10 yıl önce yapılması gerekiyordu. Bizim desteklediğimiz anlaşma buydu ama arkasından Libya'ya asker gönderme anlaşması getirdiler. Karışmış, birbiriyle çatışan ve Mehmetçiğimizin güvende olmayacağı bir bölgeye asker gönderilmek isteniyor ve Mehmetçiği Libya'daki karışıklığın içine koymak istiyor. Biz buna karşıyız."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@