Libya'ya Asker Gönderme Konusuna İlişkin İYİ Parti Görüşünü Açıkladı

Türkiye ile Libya arasında yapılan anlaşmaların ardından gündeme gelen asker gönderme konusuna ilişkin İYİ Parti tutumunu açıkladı.

GÜNDEM 29.12.2019 - 15:26 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Türkiye ile Libya arasında yapılan anlaşmaların ardından gündeme gelen asker gönderme konusuna ilişkin İYİ Parti tutumunu açıkladı. İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu yapmış olduğu açıklamasında parti olarak Libya'ya asker gönderilmesine olumsuz bakıyoruz, dedi.

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu bir takım etkinliklere katılmak için Ordu'ya gitti.Kent genelinde çeşitli ziyaretler düzenleyen Yavuz Ağıralioğlu bu ziyaretler kapsamında gündemde yer alan konu başlıklarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Gündem konularını ele alan Yavuz Ağıralioğlu bu çerçevede Libya ve Doğu Akdeniz meselelerine değindi. LİBYA'YA ASKER GÖNDERME KONUSUNA OLUMSUZ BAKIYORUZİYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu konuşmasının başında milli otomobil üzerinde durdu. Bu hamlenin gecikmiş bir hamle olduğunu ifade eden İYİ Parti Sözcüsü daha sonra Libya konusuna değindi. Bir basın mensubunun Libya'ya asker gönderme konusuna ilişkin bir soru sorması üzerine partisinin görüşlerini paylaşan Yavuz Ağıralioğlu şu ifadelere yer verdi."Suriye'de bunca ağır bedel ödemişken Türkiye Cumhuriyeti devletinin menfaatlerini korumak için her türlü şeyi göze alalım ama bir maceraya atlamayalım. Bizim orada hassasiyetimiz şu. Asker gönderme işine negatif bakıyoruz. Akdeniz'deki haklarımızı korumak için Türkiye Cumhuriyeti devletinin gücü ve kuvvetinin bu işe yeteceğine inanıyoruz. Bunun için masada gücümüzle kuvvetimizle bulunalım ama Libya'daki bir iç savaşın unsuru haline getirecek riskli adımlara karşı da temkinli olalım."Yavuz Ağıralioğlu, Libya Tezkeresi ile ilgili açıklamalarında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de detaylı açıklamalarda bulunacağı bilgisini paylaştı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@