Limak 141 Milyon Dolarlık Kuzey Irakta'ki Gali Zakho Tünelini Tamamladı!

Türkiye'nin en büyük inşaat şirketlerinden biri olan Limak yabancı ülkelerde de başarılı projeler üretmeye devam ediyor.

Emlak Haberleri 27.09.2018 - 17:00 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Türkiye'nin en büyük inşaat şirketlerinden biri olan Limak yabancı ülkelerde de başarılı projeler üretmeye devam ediyor.

Bu projelerden biride Kuzey Iraktaki Gali Zakho Tüneli projesi oldu. Limak üstlendiği projeyi başarılı bir şekilde yerine getirdi ve teslim etti. Görkemli Açılış Töreni İle Hizmete Girdi Dev proje Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Bacaksız, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi İmar Bakanı Derbaz Kosret Resul, iş adamı ve Ağrı eski milletvekili Cemal Kaya, Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay ve çok sayıda davetlinin katıldığı görkemli bir açılış töreni ile hizmete girdi. 3.6 kilometre uzunluğa sahip olan tünel 141 milyon dolara mal oldu. Açılış töreninde söz alan Nihat Özdemir  "Biz şirket olarak 24 ayda bitirmeyi hedefledik; ancak, işlerin büyük bölümünü tamamladıktan sonra DAEŞ tehdidi yüzünden işleri bir süre askıya almak zorunda kaldık. Ama bugün inşaatı tamamlayarak hizmete açtığımız için çok mutuyuz. Tabi sadece ben değil pek çok Türk müteahhit de buradaki projelerle ilgileniyor. Örneğin burayı Erbile kadar uzatmak lazım. Hükümet de bunu istiyor. Hem Irak Hükümeti hem de Bölgesel Hükümet bu projeyi gerçekleştirmek istiyor.Bağdata ancak böyle ulaşabiliriz, başka ulaşım yolu yok. Bölgenin kalkınması için yolun önemli olduğunu herkes biliyor. Bölgesel Hükümet de bölgenin yollarına, barajlarına önem veriyor. Diliyorum en kısa sürede bu projeleri yapmak Türk müteahhitlere nasip olur." dedi. Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@