Lira Lira Gelen Zamlar Kuruş Kuruş Düşüyor! A101, Şok Carrefour Bim Migros En Ucuz 5 LT Ayçiçek Yağı Fiyatları Düştü Mü?

Dolar kuru yükselirken marketler zam üstüne zam yaparken doların 12 TL seviyesine çekilmesi ile sessizliğe bürünmüştü. Sıvıyağ fiyatları düştü mü, ne zaman düşer, en ucuz 5 LT ayçiçek yağı kaç TL?

Finans 30.12.2021 - 11:24 30.12.2021 - 11:24 Gülcan Özer

Enflasyon rakamları ve dolar kurunda yaşanan sert yükseliş, tedarik zincirinde pandemi nedeni ile yaşanan kırılmalar, kuraklık gibi pek çok sorun üst üste gelmiş yaşanan olumsuzluklar ayçiçek yağı fiyatları başta olmak üzere sıvıyağ fiyatlarına rekor zamlar yapılmasına neden olmuştu. Marketlerden sıvıyağ almak isteyen kişiler her markete gittiklerinde değişen fiyat etiketleri ile büyük şok yaşamış, fiyatlardaki artışlar vatandaşı mağdur etmişti. 

Döviz kurunun büyük bir hızla 18 TL seviyesini aştığı dönemde günlük olarak fiyat etiketlerini değiştiren ve zam yapan marketler, dolar kurunun aynı hızla 11 TL seviyesine çekildiği dönemde ise büyük bir sessizliğe bürünmüş, beklenen indirim haberler bir türlü gelmemişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar ve sonrasında Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan denetimler ile fiyatlarda düşüş başlamıştı. 

A101 AYÇİÇEK YAĞI 5 LT FİYATI KAÇ TL, İNDİRİM GELDİ Mİ?

Yapılan denetimlerin arttırılması üzerine A101 ayçiçek yağı fiyatları için indirim haberi verilmişti. Ayçiçek yağı fiyatı yapılan zamlar ile 125 TL seviyesine kadar çıkarken dolar kurunda yaşanan düşüşün ardından A101 5 LT ayçiçek yağı için satışa sunduğu Vera markalı sıvıyağ fiyatını 109 liraya kadar düşürdü. 

a101 vera ayçiçek yağı fiyatları

A101 Vera ayçiçek yağı 5 LT satış fiyatı 109,90 TL olarak ilan edildi.

migros ayçiçek yağı fiyatları 30 aralık

AYÇİÇEK YAĞI 5 LT MİGROS SATIŞ FİYATI KAÇ TL, NE KADAR OLDU?

Migros ayçiçek yağı fiyatları da güncellendi. Migros tarafından bugün online alışveriş sitesi üzerinden satışa sunulan ayçiçek yağı fiyatı için 5 LT ayçiçek yağı stokta yer almazken Turna ayçiçek yağı pet 4 LT satış fiyatı ise 99,90 TL olarak ilan edildi. Komili ayçiçek yağı 1 LT Migros satış fiyatı ise 37.90 TL oldu. 

şok ayçiçek yağı fiyatı 30 aralık

AYÇİÇEK YAĞI 5 LT ŞOK SATIŞ FİYATI NE KADAR, ŞOK MARKETTE SIVIYAĞ FİYATLARI KAÇ TL OLDU?

Şok ayçiçek yağı satış fiyatları yeniden belirlendi. Evin ayçiçek yağı 1 LT satış fiyatı 23,90 TL olurken, Evin ayçiçek yağı pet 5 LT satış fiyatı ise 109 TL oldu. Lio markalı 1 LT riviere zeytinyağı satış fiyatı ise 35,95 TL seviyesine çekildi. 

carrefour ayçiçek yağı fiyatları 30 aralık

CARREFOUR SIVIYAĞ FİYATLARI! CARREFOUR AYÇİÇEK YAĞI 5 LT SATIŞ FİYATI KAÇ TL OLDU?

Sıvıyağ fyiatlarına indirim yapan bir diğer market ise Carrefour oldu. Carrefour markalı 5 LT ayçiçek yağı satış fiyatı yüzde 8 indirim ile 109 TL seviyesine çekilirken Yudum ayçiçek yağı satış fiyatı 2 LT Pet için 59,90 TL olarak belirlendi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@