Lise Öğrencileri Muhtaç Ailelerin Evlerini Onarıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan meslek lisesi öğrencilerinin ihtiyaç sahibi ailelerin evlerini yenileme kampanyası büyük yankı uyandırdı!

EMLAK HABERLERİ 05.05.2019 - 07:30 15.07.2021 - 00:16 SERHATMEDYA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan meslek lisesi öğrencilerinin ihtiyaç sahibi ailelerin evlerini yenileme kampanyası büyük yankı uyandırdı!

Meslek Lisesi öğrencileri örnek bir kampanyaya imza atarak ihtiyaç sahipleri ile buluştu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor" kampanyası ile ihtiyaç sahibi ailelerin evlerini meslek lisesi öğrencileri yeniliyor! Öğrenciler İhtiyaç Sahibi Ailelerin Evlerini Yeniliyor Bakanlığın başlattığı kampanyaya katılan illerden biride Kocaeli oldu. Karamürsel ilçesinde eşi vefat eden ve eşinden kalan maaş ile geçinmeye çalışan 2 çocuk annesi 54 yaşındaki Ayfer Koç'un evi Karamürsel 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yenilendi. 25 öğrencinin katıldığı projede karaciğer tedavisi gören Koç'un 2 çocuğu ile oturduğu tek katlı evin eksiklikleri tespit edilerek öğrenciler tarafından giderildi. Öğrenciler Evi Boyadı, Elektrik ve Su Tesisatını Elden Geçirdi!Projede yer alan 25 öğrencinin her biri kendi bölümlerindeki sorunları tespit ederek çalışmaya başladı. Bazı öğrenciler elektrik ve su tesisatında yaşanan sorunları giderirken, bazı öğrenciler boya yaptı bazı öğrenciler ise banyo ve tuvalette kırılan fayansları elden geçirdi. Çalışmaların tamamlanmasının ardından konuşan ev sahibi Ayfer Koç kırık kapılarının bile yenilendiğini söyleyerek tüm öğrencileri kendi çocuğu gibi sevdiğini belirterek hepsine tek tek teşekkür etti. Proje hakkında konuşan rehber öğretmen Ali Yeşiltepe ise "Onun ihtiyaçları vardı. Örneğin banyo ve tuvaletin fayanslarında sıkıntı yaşanıyordu. Kapı ayarları bozuktu. Onları tamir etmeye çalıştık.Öğrencilerimiz burada bazı boya işlerini de yapıyor. Öğrencilerimiz bundan çok memnun. Hem yardımlaşma kültürünü burada birlikte yaşamış oluyorlar hem de okulda öğrendiklerini burada gerçekleştirme imkanı buluyorlar. Bu şekilde öğrencilerimizle birlikte insanları mutlu etmeye çalışıyoruz" dedi. Bizde emlak365.com ailesi olarak projede emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, projenin yurt geneline yayılarak sayılarının artmasını diliyoruz...Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@