Listeye Bak Şehrini Bul! 10 Bin TL Gelir Şartıyla ve Şartsız 120, 180, 240 Ay Vadeli TOKİ Evleri

TOKİ 8 şehirde onlarca konut satışı yapacak. Kuralı konut satışları için e-Devlet başvurularını almaya başlayan TOKİ 4 Şubat'tan 20 Şubat tarihine kadar tüm satış işlemlerini tamamlayacak.

Toki 04.02.2022 - 16:34 04.02.2022 - 16:35 Mustafa Karagöz

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı önümüzdeki hafta 8 ayrı şehir için konut başvuruları toplayacak. TOKİ'den ev almak isteyenler için listede olan şehirler arasında İzmir, Burdur, Bolu, Kars, Malatya, Trabzon, Kırşehir, Sivas yer alıyor. TOKİ'den ev almak isteyenler için yayımlanan listelerde 749 TL'den başlayan fiyatlar bulunuyor. 

TOKİ'DEN 8 ŞEHİRDE KONUT SATIŞI

TOKİ konut almak için yayımladığı listesinde; Orta Gelir Grubu kapsamında Burdur, İzmir, Kars, Kırşehir, Trabzon, Sivas ve Malatya'da ev satacağını bildirdi. Alt Gelir Grubu'ndan ev almak isteyenler için ise Çorum, İzmir ve Sivas'ta konut satışları yapılacak. 

Başvuru tarihlerine tüm liste aşağıda yer alan tabloda da mevcut. Ancak vatandaşların başvuru sürecinde dikkat etmesi gereken bazı duyurular bavar. Örneğin Kars için e-Devlet başvuruları 4 Şubat tarihi gece 23.59'da sona erecek. Aynı şekilde Sivas için de son başvuru tarihi 4 Şubat 23.59'da tamamlanacak. TOKİ'nin başvuru tarihlerine dair sıralamasında; Burdur için 11 Şubat, Kırşehir için 11 Şubat, Malatya için 7 Şubat, Trabzon için 25 Şubat olarak duyuruldu. 

e-Devlet Başvuruları

Kuralı konut satışları için vatandaşlar başvurularını e-Devlet üzerinden yapacaklar. e-Devlet sistemine T.C. numaraları ve şifreleri ile giriş yapacak olan vatandaşlar TOKİ Hizmetlerine ulaşacaklar. TOKİ hizmetlerinden kuralı konut satışları için ön başvuru ekranından başvurular tamamlanacak. Konut tercihleri, alt gelir orta gelir grubu gibi tüm detaylara dikkat edilerek yapılacak başvuruların ardından ikinci aşama geliyor. 

İkinci aşama ise vatandaşların ön başvuru ücretini ödemeleri ile tamamlanacak. Ön başvuru ücreti her konut projesi için ayrı ayrı belirlenir. Listede yer alan başvuru ücretleri 1000 TL ile 2000 TL arasında değişiyor. Başvuru ücretinin tamamlanmasının ardından ise ön başvuru süreci tamamlanmış ve kura işlemlerine katılım sağlanma hakkı edilmiş olacak. 

KURALI KONUT SATIŞ LİSTESİ

Başvuru süreci devam eden ve düşük taksit imkanları ile TOKİ'den konut almak isteyenlere sunulan tüm seçenekleri sizlerle paylaşıyoruz. İşte kurumun resmi sitesinden alınan o liste. 

toki kuralı konut

Tabloda yer alan duyurulara göre en fazla konut satışı Sivas Kırşehir ve Kars illerinde yapılacak. Duyurular hem 2+1 hemde 3+1 daireler için geçerli olurken. Vatandaşlara 120 ay vadeli, 180 ay vadeli ve 240 ay vadeli ödeme planları sunuluyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@