Lojistik Sorunu Katar'ı Vurdu! 3.895 Dolar 37.400 TL Maaşla Personel Arıyor

Katar dünyada küresel bir sorun teşkil etmeye başlayan lojistik sorunu ile karşı karşıya. Bu kapsamda personel arayan Katar şoför, garson, sağlık personeli, inşaat işçisi, genel işçi alımı yapacak.

Emlak İş İlanları 30.10.2021 - 15:51 30.10.2021 - 15:51 Mustafa KARAGÖZ

İngiltere'de başlayan ve kriz haline dönen daha sonra Almanya, Fransa gibi ülkeleri içine ardından lojistik sorunu Ortadoğu ülkelerine de yansıyor. Katar başta şoför olmak üzere çok sayıda meslek grubunda personel istihdam edecek. 

KATAR KASIM AYINDA BİNLERCE İŞÇİ ALABİLİR İŞTE İHTİYAÇ DUYURULAN MESLEKLER

Katar lojistik alanında daha geniş kapsamlı sorun yaşamamak adına şoför alımı yapmak istiyor. Özellikle kamyon şoförü, tır şoförü, yük taşımacılığı için şoför ve uzun yol şoförleri aranan ülkede maaşlar ise iş grubuna göre değişiyor. 

MAAŞ OLANAKLARI

Şoför kadrosunda çalışacak olanalara ise ortalama 3.500 Dolar ile 4.000 Dolar arası maaş ödenir. Son yayınlanan bazı ilanlarda ise maaş olanakları 3.895 TL olarak duyuruldu. 

Personel Alımlarında Aranan Şartlar

Katar personel alım ilanlarında ince eleyip sık dokuyan ülkelerin başında geliyor. Şoför kadroları için ise şartlar daha esnek. Lise mezunu olanlar Katar iş ilanlarına başvuru yapabilir. Lise mezuniyeti şart olmasa da başvurularda önemli bir avantaj. Ayrıca sürücü belghesi ve sertifkalarının tam olması gerekiyor. Yabancı dil şartı da aranmazken temel seviyede İngilizce veya Arapça bilinmesi işe kabullerde büyük etmen olur. 

ŞOFÖR DIŞINDA DİĞER MESLEKLER

Ortadoğu'nun en gözde ülkelerinden birisi olan Katar çok sayıda alanda personel ihtiyacı duyuyor. Ülkede yıllık kazancın yüksek olması personel maaşlarına da yansıyor. Katar'da çalışanlar mesleklerine, deneyimlerine, kalifiye meslek olma durumuna göre çok yüksek kazançlar elde edebilirler. En düşük ödemeler ise 1500 2000 dolar bandındadır. 

İlan edilen iş ilanlarının geneline bakıldığında ülkede hizmet sektöründe, yeme içme sektöründe, hava taşımacılığı sektöründe, lojistik ve petrol sanayi sektöründe çok sayıda personel ihtiyacı var. 

Katar'da çalışmak isteyenler uluslararası iş ilanları aracılığıyla yada Katar firmalarına doğrudan yapabilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@