Lojman Kredisiyle Kendi Evini Alacaklar! SGK Dubleks Daire Satıyor

Lojman kredisi kullanarak ev almak isteyenler için SGK Bursa Nilüfer'de daire satacağını duyurdu. Konut satışı için belirlenen muhammen bedel 340 bin TL oldu. İşte detaylar.

Emlak Haberleri 13.09.2021 - 10:02 13.09.2021 - 10:02 Mustafa KARAGÖZ

Bankaların lojman kredisinde faiz oranları yüzde 0.95'ten başlıyor. 120 ay vade olanağı ile sunulan lojman kredisi Garanti Bankası ve İş Bankası gibi anlaşmalı bankalar tarafından sağlanır. Anlaşmalı bankalardan kredi kullanarak kendi evini almak isteyenler için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yeni bir konu satış ilanı yayımladı. 

SGK'DAN KONUT SATIŞ İLANI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Basın İlan Kurumu üzerinden yayımladığı duyurusunda, mülkiyeti Bursa Sosyal Güvenlik  İl Müdürlüğü Osmangazi Sosyal Güvenlik Merkezine ait olan dubleks vir dairenin satışıunın yapılacağını duyurdu.

Konuta dair detayları açıklayan SGK duyurusunda konutun tapu kaydının Bursa şehri Nilüfer İlçesinde yer alan Görükle Mhallesinde yer aldığını duyurdu. Konut Bursa Nilüfer 5285 Ada 10 Parsel de yer alıyor. Konut için özellikleri de açıklayan SGK satış rakamlarını açıkladı. Konutun muhammen bedelinin 340 bin TL olduğunu duyuran kurum ayrıca yüzde 1 oranında KDV ödeneceğini duyurdu. 

İHALEYE BAŞVURU İŞLEMLERİ

SGK'nın satışa çıkardığı konutlardan almak isteyenler kurumun duyurduğu başvuru evrakları ile ihale tarihine kadar başvuruda bulunmak zorudanlar. 

Başvuru işlemleri kurumun belirlediği muhammen bedel üzerinden geçici teminat bedelinin ödenmesi ve başvuru evraklarının kuruma teslim edilmesi suretiyle yapılacaktır. 

Satışa iştirak etmek isteyenlerin yanlarında resmi dairelerce kabul edilebilir kimlik belgesi veya katılımın tüzel kişilik adına olması halinde yetki belgesi ile geçici teminatr bedelinin ödendiğine dair makbuz ile başvuruda bulunacaklar. İstekliler başvurudan önce konuta dair detayları ve ihale başvuru şartlarını ihale şartnamesinden öğrenecekler. İhaleye dair tüm ayrıntılar Osmangazi SGM İcra Satış Servisinden alınacak başvuru şartnamesinden öğrenilebilir. 

İhale şartnamesi ücretsiz görülebilecek olup ihaleye kesin katılacak 100 TL karşılığında kurumdan alabilecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@