Lojman Satışları İle İlgili Son Haberler, Son Dakika Gelişmeleri Neler?

Ucuz fiyatlarla ev sahibi olmak isteyen kişiler ve devlet memurları tarafından yakından takip edilen lojman satışları hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor.

Emlak Haberleri 28.10.2019 - 18:00 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Ucuz fiyatlarla ev sahibi olmak isteyen kişiler ve devlet memurları tarafından yakından takip edilen lojman satışları hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor. İşte son dakika gelişmeleri ve yeni haberler!

Kamu lojman satışları konusunda beklenen müjdeli haber gelmiş ve 5 ilde lojman satışlarının başlayacağı duyurulmuştu. Lojman Satışı Hangi İllerde Yapılacak! Yapılan ilk açıklamalara göre lojman satışları ilk etapta 5 ilimizde başlayacak ve ardından kademeli olarak tüm ülke geneline yayılacak. Bu iller Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Mersin olarak açıklandı. İlk önce bu illerde bulunan kamu lojmanları için satış ihalesi düzenlenecek. Konut alımında öncelik lojmanda oturan devlet memuruna verilecek. Ancak memurun lojmanı satın almak istememesi durumunda konut alım hakkı vatandaşa geçecek. Satışa çıkarılan kamu lojmanı ihalesi için istekli olan kişiler teklif verecek ve lojman satışı bu şekilde tamamlanacak. Ancak tarih konusunda henüz net bir açıklama bulunmamakla beraber Kasım ayı içerisinde yapılabilir gibi görünüyor. Hangi Lojmanlar Satılacak?Yapılan çalışmalar ile satışa uygun olarak belirlenen tüm kamu lojmanları uygun fiyatlarla taksitli olarak devlet tarafından satılacak. Konutlar için taksitli ödeme imkanı da sunulacak. Kamu lojmanlarının satışı konusunda öncelik içerisinde oturan memura verilecek. Memurun evi almaması durumunda ise kamu lojman satış ihalesi ile vatandaşta konutu almak için başvuruda bulunabilecek. Lojman Satışı, Sosyal Tesis Satışları, Arsa Satışı ve Arazi Satışları İle Devletin Kasasına Rekor Para Girecek2020 bütçe gelirleri içerisinde devletin yapacağı taşınmaz satışlarından beklediği gelirler de yer aldı. Açıklanan rakamlara göre 2020 yılında;Lojman satışlarından 1 trilyon 200 milyon lira,Sosyal tesis satılarından 3 milyon lira, Diğer bina satışı gelirlerinden 1 milyon 218 bin lira, Arazi satışı işlemlerinden 647 milyon 581 bin lira, Arsa satışı işlemlerinden 981 milyon 962 bin lira ve Diğer taşınmaz satışı gelirlerinden ise 763 milyon 65 bin liralık gelir beklentisi yer aldı. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@