Lojman Satışları Ne Zaman Başlayacak? Kamu Lojman Satışı Son Durum Ne?

Ucuz ev almak isteyen ve lojmanda oturan memurların büyük bir heyecanla bekledikleri kamu lojman satışları için son gelişmeler neler? İlk olarak 4 Ağustos 2018 tarihinde açıklanan birinci 100 günlük eylem planı programı içerisinde duyurulan kamu lojmanlarının satışı aradan geçen uzun süreye rağmen halen gerçekleşmedi.

EMLAK HABERLERİ 27.02.2019 - 19:00 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Ucuz ev almak isteyen ve lojmanda oturan memurların büyük bir heyecanla bekledikleri kamu lojman satışları için son gelişmeler neler?

İlk olarak 4 Ağustos 2018 tarihinde açıklanan birinci 100 günlük eylem planı programı içerisinde duyurulan kamu lojmanlarının satışı aradan geçen uzun süreye rağmen halen gerçekleşmedi. Loman satışları için bekleyen kişiler ise "kamu lojmanlarının satışı için son durum ne?" sorusuna yanıt arıyor. 50 Bin Kamu Lojmanı Satılacak! Birinci 100 günlük eylem planı içerisinde yer alan lojman satışları için ilk etapta lojman envanteri çıkarılması ve ivedilikle 5 bin lojmanın satışının yapılması maddeleri gündeme taşınmıştı. 

İkinci 100 günlük eylem planında ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ne yazık ki kamu lojmanlarına hiç yer verilmedi. Kamu lojmanları için halen envanter çalışmalarının sürdüğü, envanter çalışmalarına göre kullanılmayan, atıl durumda olan ya da tadilat masrafı konutun kendisini aşan lojmanlara öncelik verilerek lojman satışı programı çıkarılacağı belirtiliyor. Lojman satışı için öncelik içerisinde oturan memura verilecek. Lojmanda oturan memur lojman almak için başvuruda bulunursan taksitle lojman satışı memura yapılacak. Ancak memurun satın alma hakkından feragat etmesi durumunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ilana çıkarak lojman satış duyurusu yayımlayarak lojmanların satışını gerçekleştirecek. 
Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@