Londra’da Harika Fotoğraflar Çekebileceğiniz 10 Farklı ve Etkili Lokasyon

En tarihi ve özel başkentlerden olan Londra’da fotoğraf çekilecek mekanlar size gizli bir tarihin penceresini açacaktır. Londra’da fotoğraf çekilecek mekanlar fotoğrafla ilgilenen kişilere ilham verecek güzellikleriyle öne çıkıyor.

Londra’da Harika Fotoğraflar Çekebileceğiniz 10 Farklı ve Etkili Lokasyon

Londra’da fotoğraf çekilecek mekanlar fotoğrafla ilgilenen kişilere ilham verecek güzellikleriyle öne çıkıyor. Londra gezisinde en keyifli zamanları geçirirken anılarınızı unutulmaz kılmak istediğinizde birçok özel noktaya objektifinizi çevirebilirsiniz.

Fotoğraf arşivinize en güzel fotoğrafları ekleyebilirsiniz.

1. Westminister Manzarası

Küçük bir geçitten Big Ben’e uzanan mini bir bakış açısı özellikle doğru ışığı yakaladığınızda özel fotoğraflar çekmenize sahne olacaktır. Harika fotoğraf çekimleri için Belvedere Rd. Bishop’s’da bulunan bu adreste mutlaka bir kare yakalamaya çalışın. Olmazsa körünün altında durup selfi çekin.

2. Notting Hill

Londra’da gezilecek yerler arasında bulunan Notting Hill rengarenk evleriyle dikkat çekiyor. Tam Instagramlık postlar oluşturabileceğiniz bu bölgede birbirinden şirin cafeler de fotoğrafınıza sahne olabilir. Portobello Road gibi sokaklardaki evleri mutlaka çekin. Özellikle güzel butikleri ziyaret edebilirsiniz.

Londra’da Harika Fotoğraflar Çekebileceğiniz 10 Farklı ve Etkili Lokasyon - Resim 1

3. Kensington Pub

İngiltere denildiğinde pub kültürü ve rostolar vazgeçilmezdir. Son derece göz alıcı bir pub olan Churchill Arms da bunlardan biridir. İngiliz kültürünü deneyimlerken bu hoş tasarımlı pub sayesinde hoş kareler de yakalayabilirsiniz.

4. St James Park

Bir gölet ve park olmazsa olmazdır. Gün doğumunu ya da batımını seyrederken harika kareler yakalayabileceğiniz bu park, eşsiz bir keyif alanı yaratmanız için oldukça idealdir. Sabah yürüyüşlerinizi bu parkta planlayarak özel bir kaç fotoğraf da çekebilirsiniz.

5. Little Venice

İngiltere Küçük Venedik adı verilen özel kanallarıyla da dikkat çekmektedir. Venedik ve Amsterdam kanallarının benzeri olan bu keyifli alanda turlarken birbirinden renkli fotoğraflar çekebilirsiniz.

Londra’da Harika Fotoğraflar Çekebileceğiniz 10 Farklı ve Etkili Lokasyon - Resim 3

6. Oueen’s House Greenwich

Kraliçe’nin evindeki Talip merdivenleri de fotoğraflamaya değer bir detay olarak dikkat çekiyor. Çok şık ve dekore edilen özel köşelere sahip noktası olan bu alanda pencerelerden dolan ışıkla doğal birçok kare yakalamanız mümkün olacaktır.

7. Sky Garden

Gökyüzü Bahçesi adı verilen Walkie Talkie binasının tepesi de eşsiz bir manzaraya sahip. Mutlaka ziyaret etmeniz gereken ve haftalar öncesinden rezervasyon yapılması uygun olan bu özel alanda muhteşem görünümler yakalayabilirsiniz. Londra gezi rehberi durağının en önemli aşaması olan bu duraklarda lezzet molaları da verebilirsiniz.

Londra’da Harika Fotoğraflar Çekebileceğiniz 10 Farklı ve Etkili Lokasyon - Resim 5

8. St. Paul’s Katedrali

Milenyum Köprüsü’nden bakacağınız St. Paul Katedrali manzarası da en özel fotoğraf karelerini yakalamanızı sağlıyor. Londra’nın özel mimarisinin içinde bulunan bu özel katedralin içi de dışı da ayrı birçok güzelliğe sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

9. Kırmızı Telefon Kulübeleri

London Calling olarak bilinen kırmızı telefon kulübeleri, fotoğraf çekmeden dönmeyeceğiniz bir yer olacaktır. İngiltere telefon kulübeleri her Londra ziyaretçisinin ilk uğradığı duraklardan biridir.

10. Blackwall Basin

Canary Wharf’ın meşhur yansımalarının fotoğraflandığı Blackwall havzası son derece önemli alanlar arasında bulunmaktadır.

SONRAKİ HABER