LPG'li Araç Kapalı Otopark Yönetmeliği Ne Zaman Değişecek?

Çevre ve Şehircilik Bakanı kapalı otopark yönetmeliği üzerinde değiklik yapılacağını duyurmuştu. Peki, beklenen değişiklik ne zaman yapılacak?

EMLAK HABERLERİ 24.03.2019 - 14:30 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanı kapalı otopark yönetmeliği üzerinde değiklik yapılacağını duyurmuştu. Peki, beklenen değişiklik ne zaman yapılacak?

LPG'li araç sahiplerinin kapalı otopark sorunu çözülüyor. Yönetmelikte yapılacak düzenlemeler ve değişikliklerin ardından kapalı otoparklara LPG'li araçların girmesinin önü açılmış olacak. Nisan Ayında Düzenleme Yapılacak! Konu hakkında açıklamada bulunan Bakan Murat Kurum yasal düzenlemenin Nisan ayında yapılacağını belirterek  "LPG’li araçların AVM, otellere, kapalı otoparklara girmesine ilişkin süreci değerlendiriyoruz. TSE’nin kurallarına uyulması gerekiyor.İçişleri Bakanlığı’mızın da yangın yönetmeliğine ilişkin düzenlemeler yapması gerekiyor. Bizim tarafımızda da yangın yönetmeliğinde değişiklik yapmamız gerekiyor. Tedbirlerin alınmasıyla birlikte LPG’li araçların AVM’lere girmesi çalışmasını yapıyoruz. Yönetmelik değişikliğiyle hallediliyor. Nisan ayında düzenlemeleri yaparız" dedi. Düzenlemenin Ardından LPG Otopark Sorunu ÇözülecekYapılacak olan yasal düzenlemenin ardından otopark sorunu çözülmüş olacak. Böylelikle LPG li araçlar da kapalı otoparklara girebilecek ve hafta sonları açık otoparkların dolu olması nedeni ile LGP li araç sahiplerinin mağdur olmalarının önüne geçilecek. LPG'li Araçlar AVM'lerin Kapalı Otoparklarına Girebilir Mi?Konu hakkında açıklamada bulunan Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü "AVM'ler, çıkacak yönetmeliğin direktifleri doğrultusunda çalışmalarını ve hazırlıklarını tamamlayarak ilgili devlet otoritelerinin ruhsatlandırdığı ve yıllık kontrolleri yapılmış LPG'li araçların kapalı otoparklara girişini elbette sağlayacaktır.AVM'ler de çıkacak yönetmeliğin direktifleri doğrultusunda, kanunun emrettiği şekilde çalışmalarını ve hazırlıklarını tamamlayarak ilgili devlet otoritelerinin ruhsatlandırdığı ve yıllık kontrolleri yapılmış LPG'li araçların kapalı otoparklara girişini elbette sağlayacaktır" dedi. Haber Kaynağı: Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@