Lütfi Elvan İstifa Mı Etti, Berat Albayrak Yeniden Hazine ve Maliye Bakanı Mı Olacak? Fahrettin Altun Açıkladı!

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın istifa ettiği ve yerine Berat Albayrak'ın yeniden Bakan olarak göreve geleceği yönündeki haberler üzerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun açıklama yaptı.

Gündem 05.11.2021 - 13:04 05.11.2021 - 13:04 Gülcan Özer

Uzun süredir gündemi meşgul eden Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın istifa ettiği ve yerine tekrar Berat Albayrak'ın göreve getirileceği yönündeki haberler üzerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun açıklama yaptı. Resmi sosyal medya hesabı üzerinden yazılı açıklama yayımlayan Altun iddiaları yalanladı. 

Konunun bugün bir kere daha Cumhuriyet Gazetesi tarafından haberleştirilmesi üzerine zorunlu olarak açıklama yapan Fahrettin Altun "Hazine ve Maliye Bakanımız @lutfielvan görevinin başındadır. Aşağıdaki sözde haber yalandır. Hangi gerekçeyle olursa olsun böylesi mesnetsiz haberlerle sahte gündemler oluşturmaya çalışmak kötülüktür. Bu sözde habere konu ettiğiniz insanlara ve kamuoyuna özür borçlusunuz" diyerek Cumhuriyeti eleştirdi. 

HAZİNE VE MALİYE BAKANI LÜTFİ ELVAN İSTİFA MI ETTİ?

Ekonomide yaşanan dalgalanma ve dolar kurunda yaşanan sert yükseliş dönemlerinde dahi Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın hiç bir açıklama ve yorumda bulunmaması bir süredir istifa ettiği haberlerinin ortada dolanmasına neden olmuştu. Bakan Elvan dün gerçekleştirilen 2023 Türkiye Zirvesi etkinliklerine katılırken kameraların karşısına çıkması ile yeni iddialar da bir kere daha gündeme geldi. 

fahrettin altun açıklaması

Cumhuriyet Gazetesi tarafından yapılan haberde Bakan Elvan'ın bir süredir yürütülen para politikalarından rahatsız olduğu, Berat Albayrak döneminden görevde kalan tek bakan yardımcısı olan Nureddin Nebati ile anlaşamadığı ve bu nedenle istifa ettiği, ancak istifasının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından "şimdilik" kabul edilmediği iddialarına yer verilmişti. Elvan'ın istifasının kabul edilmesi ile yerine Hazine ve Maliye Bakanı olarak tekrar Berat Albayrak'ın göreve gelebileceği belirtilmişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@