M11 Gayrettepe - İstanbul Havalimanı Metrosu İçin Sona Gelindi: Test Sürüşleri Başlıyor!

İstanbul metro hattı haritası içesinde en önemlilerinden biri olarak kabul edilen Gayrettepe-İstanbul havalimanı metrosu için son dakika açıklaması geldi. Gayrettepe metrosunda test sürüşleri başlıyor

Emlak Haberleri 08.11.2021 - 10:42 08.11.2021 - 10:42 Gülcan Özer

İstanbul Havalimanı için yaşanan ulaşım sorununu büyük oranda çözecek olan Gayrettepe - İstanbul Havalimanı Metrosu projesi için son dakika açıklaması geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklama ile İstanbulluların merakla beklemiş oldukları projejde son durum hakkında bilgilendirmede bulunuldu. 

Bakan Karaismailoğlu Gayrettepe-Kağıthane-Eyüp-İstanbul Havalimanı Metro Hattı hakkında yapmış olduğu yazılı açıklamasında söz konusu hat üzerinde sona gelindiğini ve test sürüşlerine başlayacaklarını dile getirdi. Açıklama İstanbullular için büyük bir ulaşım sıkıntısını çözeceği için büyük bir heyacanla bekleniyordu. 

M11 GAYRETTEPE İSTANBUL HAVALİMANI METRO HATTI SON DURUM NE, NE ZAMAN AÇILACAK?

M11 Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı hakkında açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu söz konusu hat üzerinden test sürüşlerine başlayacaklarını dile getirerek "Sürüşün sonunda İstanbul Havalimanı İstasyonu'na ulaşarak, bu metro hattını İstanbulluların hizmetine sunacağımız güne bir adım daha yaklaşmış olacağız" dedi. 

havalimanı metrosu

M11 İSTANBUL HAVALİMANI - GAYRETTEPE METROSU DURUKLARI VE GÜZERGAHI HARİTASI! 

Gayrettepe'den yola çıkacak olan metro hattı İstanbul Havalimanı'na kadar toplam 7 durağı aşacak ve toplam 9 duraktan oluşacak. 36 KM olarak hesaplanan hat uzunluğu ile dikkat çeken projede yolcu kapasitesi ise 70.000 olarak hesaplandı. 

gayrettepe metro durakları

Gayrettepe ile İstanbul Havalimanı arasındaki ulaşım süresini 32 dakikaya düşürecek olan projedeki durak listesi ise şu şekilde açıklandı: 

Gayrettepe, 

Kağıthane, 

Hasdal, 

Kemerburgaz, 

Göktürk, 

İhsaniye 

İstanbul Havalimanı 2

İstanbul Havalimanı 1

İstanbul Havalimanı 3

Gelişmelerden Haberdar Olun

@