M12 Göztepe Ataşehir Ümraniye Metro Hattı Durakları ve Bitiş Tarihi

M12 Göztepe Ümraniye metro hattı için çalışmalar devam ediyor. Peki, M12 Göztepe Ataşehir Ümraniye güzergahı, durakları ve bitiş tarihi ne zaman?

EMLAK HABERLERİ 19.02.2019 - 10:24 15.07.2021 - 00:17

M12 Göztepe Ümraniye metro hattı için çalışmalar devam ediyor. Peki, M12 Göztepe Ataşehir Ümraniye güzergahı, durakları ve bitiş tarihi ne zaman?

Çalışmalarına ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde başlanan M12 Göztepe Ümraniye metro hattı için çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. M12 Göztepe Ataşehir Ümraniye Metrosu Ne Zaman Bitecek?İlk kazmanın 2017 yılında vurulduğu Ataşehir Ümraniye metrosu bitiş tarihi olarak 2020 açıklanmış durumda. Gülermak A.Ş. tarafından inşa edilen metro hattı İstanbul'un sürücüsüz metro hatları arasında yer alacak. M12 Göztepe Ataşehir Ümraniye Metro Hattı Durakları Tam otomatik sürücüsüz metro hattı olarak inşa edilen M12 metro hattı toplam 11 duraktan oluşacak. Göztepe Ümraniye güzergahı sırası ile;Göztepe 60. Yıl Parkı Metro Durağı Göztepe Metro Durağı Sahrayı Cedid Metro DurağıYeni Sahra Metro DurağıAtaşehir Metro DurağıFinans Merkezi Metro DurağıSoyak Yenişehir Metro DurağıAtakent Metro DurağıÇarşı Metro DurağıHastane Metro DurağıKazım Karabekir Metro Durağı hatlarından oluşacak. 

M12 Göztepe Ümraniye Metro Hattı İle Entegre Olacak Hatlar İstanbul'da Kuzey Güney doğrultusunda yolcu taşıma hizmeti verecek olan metro hattı Çarşı istasyonunda M5 Üsküdar-Çekmeköy metro hattı ile, Yeni Sahra istasyonunda M4 Kadıköy-Tavşantepe metro hattı ile, Göztepe istasyonunda Marmaray işletmesi ile entegre olacak. Seyahat Süresi 21 Dakikaya Düşecek! Metro hattının devreye girmesi ile beraber Ümraniye Göztee arası ulaşım süresi 21 dakikaya çekilecek. 44 bin yolcu kapasitesi ile çalışacak olan metro hattında 420 ekipman ile hizmet verilirken İstanbul'un toplam metro hattı uzunluğu da 13 km daha artmış olacak. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@