M7 Kabataş Mahmutbey Metro Hattı Projesinde Son Durum Ne? Metro Açılış Tarihi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Mecidiyeköy İstanbul Havalimanı metro hattı için yeni açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 13.08.2019 - 08:54 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Mecidiyeköy İstanbul Havalimanı metro hattı için yeni açıklamalarda bulundu. Kabataş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro hattı açılış tarihi belli oldu mu?

İstanbul ulaşımında büyük öneme sahip olan Kabataş Mahmutbey metro hattı inşaatı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından denetlendi. Kabataş Mahmutbey Metro Hattı İçin Sorun Yok! Metro inşaatları çalışmasında ortaya çıkan tarihi kalıntıları nedeni ile inşaatta gecikme olabileceğini belirten Ekrem İmamoğlu "Kabataş –Mahmutbey metromuzun bir parçası burası. Buradaki kazı çalışmaları bizim için çok önem arz ediyor. İstanbul’un muazzam bir tarihi geçmişine ışık tutan bir çalışma var burada.Son aldığımız bilgiye göre de zaten buradaki kazılardan dolayı, bu istasyon alanında bir gecikme söz konusu ama bizim Kabataş – Mahmutbey hattını engelleyici bir durum ortaya koymuyor. Sadece bu durak geç devreye girebilir. Buradan giriş – çıkış biraz gecikebilir. Hatta onunla ilgili pratik bir çalışma da yapılıyor.Hattın devreye alınması ile ilgili öngördüğümüz tarihin gecikmesine sebep olacak bir durum değil. Yine Kabataş – Mahmutbey çalışacak ama bu durak gecikmeli olarak devam edecek. Şu an yapılan öngörülü çalışma bu. Kazı çalışmaları da en üst seviyede devam ediyor. İnsan heyecan duyuyor tabii.Hem Osmanlı, hem Bizans hem de Tunç Çağı Dönemi’ne kadar inen verilerin burada olması heyecan verici. Bu alanda istasyon çalışmaya başladığı andan itibaren bile, insanlar metroya iniş yapacaklar ama inmeseler de yukarıdan buradaki kalıntıları görebilecekleri bir düzeni sağlıyor olacak bu proje. Dolayısı ile burası hem bir istasyon hem de bir Açıkhava müzesi olacak. O bakımdan çok önemli" dedi.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@