Maaş Promosyonunda Rekor Kırıldı! Yapı Kredi Bankası 7.770 TL Ödeme Yapacak!

Yapı Kredi Bankası ile yapılan anlaşma ile eğitim çalışanlarına 7.700 TL maaş promosyonu ödenmesi kararlaştırıldı. Eğitim - Bir - Sen tarafından konuya dair kapsamlı açıklama yapıldı. 

Finans 01.12.2021 - 01:50 01.12.2021 - 01:50 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de rekor sayılabilecek bir maaş promosyonu anlaşmasına imza atıldı. Adana'nın Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'Nde görevli 5.556 öğretmen ile personeli ilgilendiren banka promosyon ihalesi gerçekleştirildi. Bu ihale kapsamında yapılan görüşmelere Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Eğitim Bir-Sen Seyhan İlçe Başkanı Güven Güvener ve kamu ile özel bankaların yöneticileri iştirak ettiler. 

MAAŞ PROMOSYONU OLARAK 7.770 TL ÖDEME YAPILACAK!

Bankalar ile yapılan pazarlıklar sonucunda en cazip teklifi veren banka Yapı Kredi Bankası oldu. Yapı Kredi Bankası ile maaş promosyonu anlaşması da imzalandı. Bu görüşmelere ilişkin detaylı bilgiler veren Eğitim - Bir - Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, "Yetkili sendika olarak katılım gösterdiğimiz pazarlıklarda yine bir rekora imza attık. Seyhan'da görev yapan eğitim çalışanlarımızın her biri 7.770 TL maaş promosyonu alacaklar. Bu kendi alanında yeni bir rekordur." dedi.

KREDİ KARTI AİDATI, HAVALE VE EFT ÜCRETİ DE ÖDENMEYECEK

Eğitim - Bir - Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, açıklamalarına devam ederek, "Yapılan anlaşma gereği eğitim çalışanları bazı farklı kazanımlar da elde ettiler. Üç yıllık anlaşma süresi boyunca üyelerimiz kredi kartı aidatı, havale ve EFT ücreti de ödemeyecekler. Maaş promosyonu kapsamında ödenecek olan 7.770 TL'lik ödeme tek seferde yapılacak. Ekonomik açıdan sıkıntılı bir süreçten geçilirken bu anlaşma çok önemli bir sendikal kazanım olmuştur. Daha önceleri maaş promosyonu ödemelerinin bir kısmı eğitim çalışanlarına verilmiyordu. Bizim yoğun mücadelemizin neticesinde bu ödemeler herhangi bir kesinti yapılmadan eğitim çalışanlarımızın hesaplarına yatırılmaya başlandı." ifadelerini kullandı.

3 yıl boyunca maaşlarını Yapı Kredi Bankası'ndan alacak olan eğitim çalışanları 7.770 TL'Lik promosyon ödemeleri hakkında Yapı Kredi Bankası tarafından bilgilendirilecekler. Yapılan bu anlaşma ile Türkiye'de en yüksek maaş promosyon ödemelerinden birisi Seyhan'da eğitim çalışanlarına verilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@